Музичка рап „пресметка“ во недела меѓу Druggy и Кискинов, светски тренд за првпат во Скопје


Пред просториите на КСП Центар – Јадро, ќе се одржи музичка „ферка“ помеѓу рап продуцентите Druggy од Скопје и Кискинов од Струмица. Битката ќе се одржи во ...
| | веќе видена | слични

Како исклучително талентирана пејачка, но и автор со целосно осмислена кореагорафија на настапите, на свои 16-17 години, охриѓанката Ева Нединковска се издвои ...
| | веќе видена | слични

Ја паметиме како една од трите слатки девојчиња што ја отпеаја песната „Во светот на бајките“. Маја тогаш беше десетгодишно девојче. A, ако сакате да слушнете ...
| | веќе видена | слични

Музиката на Тома Здравковиќ, како малку други, умее да ја отклучи исконската тага својствена на балканската душа, онаа специфична димензија на болка со сладок ...
| | веќе видена | слични

Развојот на овој жанр на филмови зависи исклучиво од нас етнолозите, колку ние ќе се ангажираме, ќе вложиме енергија и љубов за доброто не само на етнолошкиот ...
| | веќе видена | слични

Ева на 16 години се запишала на Факултетот за музичка уметност во Скопје и била најмладиот студент во државата. Од 2020 година е вработена во Македонската ...
| | веќе видена | слични

Тина Иванова е жена борец. Мајка на две деца. И дури потоа музиколог, новинар, писател... и во времево на пламтечка светска пандемија која не стивнува в.д. ...
| | веќе видена | слични

Како што вели авторот, едни од најсовршените творби во природата - сите глуварчиња се нацртани, насликани од белината на хартијата и тие ја претставуваат и ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Културниот центар на Македонија во Р. Албанија, Златко Ориѓански во интервју за НОВА зборува за култуно општествените односи меѓу Македонија и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Привремената министерка за регионален развој на Бугарија, Виолета Комитова за БНТ коментира дека на денот на несреќата трхнала кон местото на несреќата на ...
сите 774 | | | веќе видена

Тој посочи дека за претходните мерки дискутирале на седницата на Владата.-Свесен сум дека овие се едни од најтешките мерки поради што допираат во една сфера во ...
сите 333 | | | веќе видена

ДНК профилите за идентификацијата на жртвите во тешката автобуска несреќа во Бугарија, заедно со записници за испитување на осум сведоци, како и целокупната ...
сите 564 | | | веќе видена

Градот Скопје и неколку скопски општини ќе донираат парични средства за семејствата кои загубија свои членови во кобната автобуска несреќа во Бугарија. Од ...
сите 148 | | | веќе видена

Пет дена од катастрофата со автобусот на Беса Транс во кој загинаа 45 граѓани на Македонија, власта нема конкретни одговори, а камо ли пак одговорност. Власта ...
сите 153 | | | веќе видена

Алтернатива како сериозна политичка партија која отсекогаш знаела да се издигне над сопствените интереси вечерва разговараше за можноста и помошта за ...
сите 140 | | | веќе видена

„Ние два дена гледавме нашите обвинители како се присутни во Бугарија, а се воопшто ненадлежни за инцидентот кој што се случи, за трагедијата која што се случи ...
сите 109 | | | веќе видена

– Австралија денеска воведе ограничувања за лицата кои живеат во девет јужноафрикански земји поради загриженоста од новиот вид на коронавирус „омикрон“, при ...
сите 281 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Музичка рап „пресметка“ во недела меѓу Druggy и Кискинов, светски тренд за првпат во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: