Од понеделник стартуваат летовите меѓу Скопје и Женева со „Изиџет“

За да се прослави ова достигнување, се одржа настан насловен „Шопен се среќава со многу на меѓународниот аеродром во Тирана“ како дел од концертот организиран ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Активности за обнова на пистата на Скопскиот аеродром ќе се спроведат од 28 март до 16 мај следната година и во тој период авиосооообраќајот ќе се реализира од ...
| | веќе видена | слични

Од компанијата ТАВ Македонија информираат дека пистата на Меѓународниот аеродром Скопје ќе биде подложена на рехабилитација во времетраење од 50 дена, од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ТАВ Македонија ја информира јавноста, вклучувајќи ги сите патници кои патуваат и планираат да патуваат преку Меѓународниот Аеродром Скопје, дека како дел од ...
| | веќе видена | слични

Меѓународниот аеродром Скопје најави дека следната година ќе ја реновира пистата, што ќе доведе и до измени во авиосообраќајот. Градежните работи ќе се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Почнувајќи од 28 март до 16 мај 2022, во времетраење од 50 дена, ТАВ Македонија планира да ја рехабилитира пистата на скопскиот аеродром. Поради ваквиот зафат, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Преговорите за влез на Алтернатива во Владата се при крај. Најверојатно наредната недела лидерите на политичките партии ќе го објават и договорот што се ...
сите 499 | | | веќе видена

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 152 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 303 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 134 | | | веќе видена

ДОНЕСЕНИ СЕ ТЕЛАТА НА ЗАГИНАТИТЕ Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на ...
сите 231 | | | веќе видена

-Ахмети и Груби знаат дека никогаш нема да имаат уценет политичар како Заев, кој за да ја спаси својата политичка кариера, ќе потпише било каков договор. ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од понеделник стартуваат летовите меѓу Скопје и Женева со „Изиџет“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: