Од понеделник стартуваат летовите меѓу Скопје и Женева со „Изиџет“

За да се прослави ова достигнување, се одржа настан насловен „Шопен се среќава со многу на меѓународниот аеродром во Тирана“ како дел од концертот организиран ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Активности за обнова на пистата на Скопскиот аеродром ќе се спроведат од 28 март до 16 мај следната година и во тој период авиосооообраќајот ќе се реализира од ...
| | веќе видена | слични

Од компанијата ТАВ Македонија информираат дека пистата на Меѓународниот аеродром Скопје ќе биде подложена на рехабилитација во времетраење од 50 дена, од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ТАВ Македонија ја информира јавноста, вклучувајќи ги сите патници кои патуваат и планираат да патуваат преку Меѓународниот Аеродром Скопје, дека како дел од ...
| | веќе видена | слични

Меѓународниот аеродром Скопје најави дека следната година ќе ја реновира пистата, што ќе доведе и до измени во авиосообраќајот. Градежните работи ќе се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Почнувајќи од 28 март до 16 мај 2022, во времетраење од 50 дена, ТАВ Македонија планира да ја рехабилитира пистата на скопскиот аеродром. Поради ваквиот зафат, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите нации (ОН) во Македонија. На средбата ...
сите 513 | | | веќе видена

Судот доцна синоќа му одреди 30-дневен притвор на 22-годишниот Јордан Ѓ. кој со автомобил „цитроен Ц4“ ја усмрти 24-годишната радовишанка Викторија Николова, а ...
сите 163 | | | веќе видена

Делчевецот Васко Панчовски кој го извади светиот крст од водите на река Брегалница за празникот Водици уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Како што ...
сите 325 | | | веќе видена

Во јуни 1914 година, европските пазари на акции и обврзници едвај реагираа на атентатот на надвојводата Франц Фердинанд, наследник на тронот на Австрија. Дури ...
сите 407 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ со најголема доверба помеѓу граѓаните, затоа администраторот на владата водена од ДУИ, Ковачевски, бега од избори. Според анкетите ВМРО-ДПМНЕ води ...
сите 282 | | | веќе видена

За време на вчерашните сообраќајни контроли во Скопје, полицијата утврди дека 13 возачи возеле иако немале возачка дозвола, а од контролираните возила, осум ...
сите 467 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од понеделник стартуваат летовите меѓу Скопје и Женева со „Изиџет“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: