Мајкрософт наскоро би можел да стане највредната компанија во светот

ИКЕА ќе ги зголеми цените поради очекувањата за сериозно зголемување на глобалниот синџир на снабдување во следната година, објави Би-Би-Си, повикувајќи се на ...
| | веќе видена | слични

Германците мора да чекаат до една година за своите нови автомобили, главно поради недостигот на полупроводници, велат аналитичари на пазарот за „ДПА“. „Во ...
| | веќе видена | слични

На купувачите не им е проблем да почекаат неколку месеци за нивниот автомобил да се произведе и испорача. Зошто тогаш толку врева во автомобилската бранша ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Иако изминатата година и половина беа лоши за светот воопшто, некои индустрии иронично имаат корист од хаосот што го предизвикаа неколку глобални услови. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 114 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 360 | | | веќе видена

Здравстените власти ретерираат од предлог мерките на Комисијата за заштита од заразни болести да се бара негативен ПЦР тест од вработените кои не се ...
сите 382 | | | веќе видена

Во Ургентниот центар во Скопје со болнички транспорт пристигна 24-годишна девојка, која е една од преживеаните во големата сообраќајна несреќа која се случи во ...
сите 544 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Тие се во стабилна здравствена состојба и се хоспитализирани на Клиниката за пластична и реконструктивна хирургија.Министерот за здравство Венко Филипче ...
сите 613 | | | веќе видена

Ги пронашле вчера во авион на аеродромот Шипхол во Амстердам.Да потсетиме, минатата недела во Амстердам од Јужна Африка пристигнаа патници со два авиони, а ...
сите 448 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мајкрософт наскоро би можел да стане највредната компанија во светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: