Поради одбивањето на луѓето да се вакцинираат, Русија е во вистински кошмар

Во близина на затемнетиот влез во главната болница во градот Вологда во Северозападна Русија екипата на брза помош носи уште еден пациент заразен со ...
| | веќе видена | слични

Досега во земјата се направени вкупно 1.393.963 тестирања на Ковид-19, од кои во изминатите 24 часа 3.594 тестирања.Според епидемиолошки анализи во моментов, ...
| | веќе видена | слични

Стапката на инфекција со коронавирус е убедливо највисока во Европа, која пријави околу 192 нови случаи на 100.000 луѓе, а потоа следуваат Северна и Јужна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во неделниот извештај за пандемијата, здравствената агенција на Обединетите нации наведува дека бројот на нови случаи се зголемил за шест проценти во Европа, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Европа е единствениот регион во светот каде што расте бројот на заразени со коронавирус, соопшти Светската здравствена организација (СЗО). Во неделниот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

 Истовремено, опфатот со вакцинација со една доза вакцина, на полнолетната популација е 57 отсто, а со две дози опфатени се 46 отсто од граѓаните над 18 ...
| | веќе видена | слични

Германскиот министер за здравство Јенс Шпан предупреди на опасноста од големи последици од четвртиот бран на пандемијата на коронавирус, велејќи дека таа е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот Владимир Путин нареди затворање кон крајот на октомври и им даде можност на регионалните власти да го продолжат. Властите во регионите Курск и ...
| | веќе видена | слични

Другите региони бележат пад или ист број на нови случаи, наведуваат од СЗО. Бројот на новозаразени со коронавирус во Европа расте петта недела по ред, што ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев имаше средба со лидери на партии од владината коалиција на која ги запозна со постигнатиот ...
сите 613 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на СДСМ, Јован Деспотовски, најавува директен избор на кандидатите за функционери од страна на сите членови на партијата. „Со ...
сите 394 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 372 | | | веќе видена

Станува збор за 53 годишен пациент кој примил „Фајзер“, случај пријавен во април, и 85 годишник имунизиран со „Астра Зенека“ во септември. Ова засега се само ...
сите 424 | | | веќе видена

Стоилковски вели дека ова е едно шизофрено однесување на македонската политичка сцена за она коешто претставува власт и она кое претставува грабање на дел од ...
сите 355 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата Бујар Османи, пак, во однос на преговорите со Бугарија рече дека се водат разговори, и потсети на неговата средба со министерот во ...
сите 182 | | | веќе видена

Владата ќе расправа за иницијативата за независен увид и коментар на неколку судски случаи од страна на европски правни експерти, велат од Министерството за ...
сите 55 | | | веќе видена

Идната година, или барем првата половина од неа, ќе биде кризна година. Односно, на територијата на земјва ќе бидат проглаени три вида на криза - енергетска, ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поради одбивањето на луѓето да се вакцинираат, Русија е во вистински кошмар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: