САД сакаат да го „исчистат“ својот пазар од кинески технолошки компании


Американската подморница на нуклеарен погон која удри во подводен објект на почетокот на октомври, всушност удрила во непозната подводна планина, откри ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Воздухопловните сили на Тајван денеска предупредија осум кинески авиони, вклучително и борбени авиони, кои влегоа во нејзината зона за воздушна одбрана, ...
| | веќе видена | слични

На едночасовната средба на маргините на форумот на Г-20 во Рим, Блинкен изразил „кристално јасно” дека „САД се против секој обид на Кина за еднострано менување ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американскиот министер за надворешни работи Ентони Блинкен денеска ќе се сретне со својот кинески колега Ванг Ји на маргините на самитот на Г-20 во Рим, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кого владата на СДСМ упорно штити во автобуската несреќа? Прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.Дали бизнисот со хероин кој го крие власта е причина за несреќата и 45 ...
сите 582 | | | веќе видена

Не е точно дека, ако (Зоран) Заев не остане на премиерската функција, ќе се загрозат евроинтегративните процеси и државата ќе влезе во нови проблеми, му ...
сите 401 | | | веќе видена

Тулио де Оливеира, бразилскиот виролог чиј тим го откри заразниот омикрон-сој на коронавирусот, смета дека медиумската паника што се прошири деновиве работи на ...
сите 401 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 134 | | | веќе видена

На денешната посета во Свети Николе, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со привлекувањето на странски инвестиции, истакна дека самиот ...
сите 214 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД сакаат да го „исчистат“ својот пазар од кинески технолошки компании

Од:
До кого (е-маил):
Порака: