Бугарски „24 часа“: Данела Арсовска НЕМА БУГАРСКА ЛИЧНА КАРТА


2 копии

Министерството за надворешни работи на Бугарија треба да ги објави имињата на оние општествени или политички дејци во Македонија кои навистина имаат бугарски ...
| | веќе видена | слични

За да не се користи бугарското државјанство за политичка борба во Северна Македонија, историчарот Елдеров предлага: или оние кои го поседуваат сами да си ...
| | веќе видена | слични

Будењето омраза кон Бугарија и кон граѓаните на Македонија кои се чувствуваат како Бугари, „не е начин за градење добрососедски односи“ Ова го соопштило ...
| | веќе видена | слични

Министерството за надворешни работи на Бугарија преку соопштение истакна дека внесувањето на омраза кон Бугарија и кон граѓаните на Република С. Македонија со ...
| | веќе видена | слични

Во бугарското Министерство за надворешни работи се подготвува нов предлог за позицијата на Софија во однос на Македонија по, како што велат дипломатски извори ...
| | веќе видена | слични

Во врска со офанзивната кампања на СДСМ, кога на 6 дена пред вториот круг на гласање извадија информација дека сега веќе актуелната градоначалничка на Скопје, ...
| | веќе видена | слични

Новата градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, иако за време на кампањата за локалните избори најавуваше низа тужби за навреда и клевета, засега ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владимир Пивоваров, националниот координатор за гранично управување во емисијата „25 минути“ на ТВ24 изјави дека и граѓаните, требало да ја проверат лиценцата ...
сите 582 | | | веќе видена

Не е точно дека, ако (Зоран) Заев не остане на премиерската функција, ќе се загрозат евроинтегративните процеси и државата ќе влезе во нови проблеми, му ...
сите 400 | | | веќе видена

Тулио де Оливеира, бразилскиот виролог чиј тим го откри заразниот омикрон-сој на коронавирусот, смета дека медиумската паника што се прошири деновиве работи на ...
сите 402 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 134 | | | веќе видена

На денешната посета во Свети Николе, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со привлекувањето на странски инвестиции, истакна дека самиот ...
сите 214 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарски „24 часа“: Данела Арсовска НЕМА БУГАРСКА ЛИЧНА КАРТА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: