МВР со детали за вчерашниот пожар во бараките кај Градски парк


6 копии

Вчера во 12:00 часот во СВР Скопје, 77 – годишен жител на скопско село пријавил дека околу 10:30 часот на подрачјето на Ѓорче Петров бил измамен од две лица. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

На 02.11.2021 во 13:04 часот во СВР Скопје, од Бригадата за противпожарна заштита Скопје било пријавено дека на ул.„Серава“ настанал пожар во стан на Н.Б.(36) ...
| | веќе видена | слични

МВР информира дека 77-годишен жител на скопско село бил измамен од две лица. Според пријавата, лицата побарале и добиле пари на позајмица за да ги искористат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 651 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 394 | | | веќе видена

Здравстените власти ретерираат од предлог мерките на Комисијата за заштита од заразни болести да се бара негативен ПЦР тест од вработените кои не се ...
сите 272 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Како што информираше министерот за здравство, Венко Филипче, двајцата се стабилни, со полесни повреди и ќе бидат задржани на лекување на Клиниката за пластична ...
сите 511 | | | веќе видена

Синоќа се случил огромен сообраќаен метеж на автопатот Струма во правец кон Софија. Причина бил фактот што сообраќајот во реонот на несреќата со македонскиот ...
сите 418 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МВР со детали за вчерашниот пожар во бараките кај Градски парк

Од:
До кого (е-маил):
Порака: