Судија ја признал големата грешка поради која Барселона остана без титула во 2014 година


Познатиот шпански судија Матеу Лахоз признал дека направил грешка за ситуација поради која Барселона остана без титулата во 2014 година. Каталонците во ...
| | веќе видена | слични

Играчот од средниот ред на Барселона, Серхио Бускетс уште еднаш ги покажа своите актерски способности. Овој пат на дуелот со Динамо од Киев неколку секунди се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шпанскиот прволигаш Барселона гради нова екипа, состав кој ќе треба да го врати клубот на победнички патеки во наредниов период. Управата на тимот пред некое ...
| | веќе видена | слични

Победата на Барселона против Динамо Киев во некое блиско минато ќе беше повеќе од нормална работа, но синоќешниот триумф беше посебен. Каталонскиот гигант ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Серхио Бускетс е вистински мајстор со фудбалската топка и извонреден организатор на играта, но сега како капитен на каталонскиот гигант, дефинитивно понуди ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новинарот Сике Родригез даде коментар за триумфот на Барса од 0-1 на гостувањето кај Динамо Киев, „каталонците" стигнаа до три важни бода со погодокот на Ансу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во денешната Тема на денот во Дневникот на Сител Љубомир Јовески, државниот јавен обвинител рече дека целосно е завршено земањето на материјал од роднините на ...
сите 651 | | | веќе видена

Веднаш по денешната прес-конференција на бугарските органи на истрагата во врска со сообраќајната несреќа што се случи завчера на автопатот „Струма“, Основното ...
сите 377 | | | веќе видена

Советот на општината општината Чаир одлучи да ги пренамени средствата за украсување за Нова година за помош за семејствата на загинатите во несреќата која се ...
сите 129 | | | веќе видена

Промените овде во Охрид започнуваат со многу проекти и сериозна динамика во реализацијата на активности оние кои што беа започнати, но и оние кои што сега ќе ...
сите 165 | | | веќе видена

„Ние остануваме токму на тој став дека потребни се брзи предвремени парламентарни избори за излез од кризата затоа што ако внимателно ја погледнете ситуацијата ...
сите 131 | | | веќе видена

Откако по низата хаварии, немањето доволно јаглен и потфрлањето на домашно производтсво на струја, дел од одговорноста за енергетската криза ЕСМ ја лоцираше ...
сите 92 | | | веќе видена

Град Скопје ќе додели два милиона денари за семејствата на загинатите од Скопје во автобуската несреќа пред два дена во Бугарија. На предлог на ...
сите 461 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Судија ја признал големата грешка поради која Барселона остана без титула во 2014 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: