Microsoft е блиску да го надмине Apple како највредна компанија во светот

Време зa читање: 4 минути Акциите на Мајкрософт во среда достигнaa нови највисоки нивоа на сите времиња – и компанијата се заканува да ја надмине позицијата на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Време зa читање: 2 минути Весникот Њујорк тајмс го надмина прагот од милион претплатници во странство на своето дигитално издание, соопшти денеска извршниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мексиканците коишто работат во странство префрлиле во татковината префрлиле рекордни 37,33 милијарди американски долари од јануари до септември годинава, ...
| | веќе видена | слични

Компанијата „Фајзер“ денеска објави дека очекува продажбата на вакцината против ковид-19 што ја разви со германскиот партнер „БајонТек“ да достигне 36 ...
| | веќе видена | слични

Американската фармацевтска компанија Фајзер денеска соопшти дека нејзините приходи пораснале за 134 отсто на годишно ниво на 24,1 милијарди долари во третиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кон крајот на јули, компанијата проценила приходи од продажбата на вакцините од 33,5 милијарди долари.Фајзер сега очекува да испорача 2,3 милијарди дози од ...
| | веќе видена | слични

Американскиот фармацевтски гигант „Фајзер“ го зголемил проценетиот приход од продажбата на вакцината „Ковид-19“ оваа година на 37 милијарди долари благодарение ...
| | веќе видена | слични

„Фајзер“ објави дека очекува оваа година да заработи 36 милијарди долари од вакцината против ковид-19 што ја разви заедно со германската компанија „Бионтек“, ...
| | веќе видена | слични

Американскиот фармацевтски гигант „Pfizer“ ја подигна во вторникот процената на приходот од продажбата на вакцината против Covid-19 годинава на 37 милијарди ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кого владата на СДСМ упорно штити во автобуската несреќа? Прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.Дали бизнисот со хероин кој го крие власта е причина за несреќата и 45 ...
сите 582 | | | веќе видена

Не е точно дека, ако (Зоран) Заев не остане на премиерската функција, ќе се загрозат евроинтегративните процеси и државата ќе влезе во нови проблеми, му ...
сите 401 | | | веќе видена

Тулио де Оливеира, бразилскиот виролог чиј тим го откри заразниот омикрон-сој на коронавирусот, смета дека медиумската паника што се прошири деновиве работи на ...
сите 401 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 134 | | | веќе видена

На денешната посета во Свети Николе, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со привлекувањето на странски инвестиции, истакна дека самиот ...
сите 214 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Microsoft е блиску да го надмине Apple како највредна компанија во светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: