Жена нападната по направена сообраќајка


6 копии

Вчера во 12:00 часот во СВР Скопје, 77 – годишен жител на скопско село пријавил дека околу 10:30 часот на подрачјето на Ѓорче Петров бил измамен од две лица. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

На 02.11.2021 во 13:04 часот во СВР Скопје, од Бригадата за противпожарна заштита Скопје било пријавено дека на ул.„Серава“ настанал пожар во стан на Н.Б.(36) ...
| | веќе видена | слични

МВР информира дека 77-годишен жител на скопско село бил измамен од две лица. Според пријавата, лицата побарале и добиле пари на позајмица за да ги искористат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владимир Пивоваров, националниот координатор за гранично управување во емисијата „25 минути“ на ТВ24 изјави дека и граѓаните, требало да ја проверат лиценцата ...
сите 582 | | | веќе видена

Не е точно дека, ако (Зоран) Заев не остане на премиерската функција, ќе се загрозат евроинтегративните процеси и државата ќе влезе во нови проблеми, му ...
сите 400 | | | веќе видена

Тулио де Оливеира, бразилскиот виролог чиј тим го откри заразниот омикрон-сој на коронавирусот, смета дека медиумската паника што се прошири деновиве работи на ...
сите 402 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 134 | | | веќе видена

На денешната посета во Свети Николе, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со привлекувањето на странски инвестиции, истакна дека самиот ...
сите 214 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жена нападната по направена сообраќајка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: