СИТЕ ОСТАВКИ НА ПРЕМИЕРОТ: Колку пати Зоран Заев си поднесол оставка и поради што?


Оставка по неуспешен референдум, оставка ако не добиеме датум од ЕУ, оставка ако... Ова се само дел од оставките кои досега (не) ги поднел премиерот Зоран ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Фросина Ременски која е поранешен висок партиски функционер на Социјалдемократскиот сојуз и носител на високи јавни функции во владата на Зоран Заев, која ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Опозицијата во Северна Македонија побара распишување на предвремени парламентарни избори, откако премиерот Зоран Заев соопшти дека ќе поднесе оставка по лошите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот во заминување Зоран Заев, на прашањето, дали со неговото заминување се поништува договорот со Али Ахмети за Албанец премиер на 100 дена пред ...
| | веќе видена | слични

Изненадувачката најава на Заев внесе нова неизвесност на балканската политичка сцена, каде автократите се познати по зацврстување на позициите на власта и каде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Губитникот Заев ја зема во заложништво цела држава за да се спаси од одговорност. Денес е 04.11.2021 година, четврти ден откако Заев кажа дека поднел оставка, ...
| | веќе видена | слични

Бучковски, кој сега е специјален претставник на владата за Бугарија, смета дека доколку во Софија има политичка влада, во декември ќе има уште една можност за ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот премиер и екс лидер на СДСМ, Владо Бучковски, во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 откри кој би можел да биде наследник на премиерот Зоран ...
| | веќе видена | слични

По заминувањето на премиерот Зоран Заев, неколку групации покажуваат амбиции за преземање на партијата, а меѓу нив е и Бранко Црвенковски, рече вчеравечер во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шпекулациите во јавноста за туби со бензин, пиротехника и така натаму само штетат на истрагата, не помагаат. Според моите сознанија, коишто ги имам, воопшто не ...
сите 416 | | | веќе видена

Советот на општината општината Чаир одлучи да ги пренамени средствата за украсување за Нова година за помош за семејствата на загинатите во несреќата која се ...
сите 129 | | | веќе видена

Промените овде во Охрид започнуваат со многу проекти и сериозна динамика во реализацијата на активности оние кои што беа започнати, но и оние кои што сега ќе ...
сите 167 | | | веќе видена

Откако по низата хаварии, немањето доволно јаглен и потфрлањето на домашно производтсво на струја, дел од одговорноста за енергетската криза ЕСМ ја лоцираше ...
сите 92 | | | веќе видена

Не се знае што понатаму ќе се случува, а за Алтернатива можам да кажам дека самата партија треба да донесе одлука како мислат дека е најдобро за нив, но мислам ...
сите 37 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СИТЕ ОСТАВКИ НА ПРЕМИЕРОТ: Колку пати Зоран Заев си поднесол оставка и поради што?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: