Ногачевски чека поддршка од ВМРО ДПМНЕ а кандидатите им ги споредува со магаре

Ќе се поистовети ли Ногачески со магаре за да ги добие гласовите на ВМРО-ДПМНЕ во Дебрца? Кандидатот за градоначалник на општина Дебрца, Зоран Ногачески во ...
| | веќе видена | слични
15 копии
4 копии
2 копии

Претседателот на ДИК, Александар Даштевски, на денешната прес-конференција, информира дека со изгласување на предлог заклучокот за известување за Конечност на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Најголем раст во добиените гласови во вториот круг има СДСМ – 27.358, потоа ВМРО-ДПМНЕ – 26.315 и ДУИ – 22.618 гласови. Независните кандидати успеале да ...
| | веќе видена | слични

Данела Арсовска е новиот градоначалник на Градот Скопје и првата жена во историјата на независна Македонија која по 30 години ја добива шансата да раководи со ...
| | веќе видена | слични

Демократската Унија за Интеграција излезе како апсолутен победник во овој изборен циклус, освојувајќи ги повеќето општини на републичко ниво каде што се ...
| | веќе видена | слични

Демократската Унија за Интеграција оценува дека вториот круг од локалните избори одржан во недела на 31 Октомври 2021 година помина во мирна и демократска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кандидатот за претседател на СДСМ Драган Ковачевски од вечерва ја презентира програмата пред членовите на СДСМ. Вечерва сме во Карпош каде се сретнувам со ...
сите 492 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 416 | | | веќе видена

Речиси 120 луѓе биле позитивни на тестот за Ковид-19 по посетата на норвешки ресторан каде што се одржал деловен настан кој се претворил во жариште на ...
сите 405 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ногачевски чека поддршка од ВМРО ДПМНЕ а кандидатите им ги споредува со магаре

Од:
До кого (е-маил):
Порака: