СДСМ: Данела Арсовска има бугарска лична карта, таа негира: Немам бугарско државјанство


Покрај бугарско државјанство, СДСМ тврди дека независната кандидатка за градоначалник на Скопје поддржана од ВМРО-ДПМНЕ Арсовска имала и бугарска лична карта. ...
| | веќе видена | слични

Будењето омраза кон Бугарија и кон граѓаните на Македонија кои се чувствуваат како Бугари, „не е начин за градење добрососедски односи“ Ова го соопштило ...
| | веќе видена | слични

Министерството за надворешни работи на Бугарија преку соопштение истакна дека внесувањето на омраза кон Бугарија и кон граѓаните на Република С. Македонија со ...
| | веќе видена | слични

Во бугарското Министерство за надворешни работи се подготвува нов предлог за позицијата на Софија во однос на Македонија по, како што велат дипломатски извори ...
| | веќе видена | слични

Во врска со офанзивната кампања на СДСМ, кога на 6 дена пред вториот круг на гласање извадија информација дека сега веќе актуелната градоначалничка на Скопје, ...
| | веќе видена | слични

Новата градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, иако за време на кампањата за локалните избори најавуваше низа тужби за навреда и клевета, засега ...
| | веќе видена | слични

Резултатите од локалните избори покажаа дека голем број од гласачите на СДСМ не излегоа на избори, вели пратеничката од СДСМ Славјанка Петровска за Утрински ...
| | веќе видена | слични

Во 80 општини и градот Скопје, има само две жени градоначалнички, што е поразително. Се остава впечаток дека не се создава простор во кој жените ќе се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Категорично е неприфатливо користењето на говор на омраза како инструмент за внатрешно-политички соочувања, соопшти бугарското Министерство за надворешни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот Скендер Реџепи-Зејд најави дека како пратеник на Алтернатива утре ќе се повлече од позицијата координатор на заедничката пратеничка група со ...
сите 673 | | | веќе видена

Мојата цел е да победам и да го вратам социјалдемократскиот сојуз на победничките шини, изјави вечерва во Тема на денот на Сител Фросина Ременски, кандидат за ...
сите 378 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 417 | | | веќе видена

Владата ги замрзна цените откако се поскапи, инфлацијата го јаде стандардот. Одлуката за замрзнување на цените е задоцнета. Замрзнувањето на цените требаше да ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Данела Арсовска има бугарска лична карта, таа негира: Немам бугарско државјанство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: