[Став] Се разгорува битката за гласови во албанскиот политички блок


Порталот КУРИР направи и анализа во бројки од двата круга од локалните избори, како и паралела со бројките доколку локалните избори би биле парламентарни, ...
| | веќе видена | слични

Локалните избори во Македонија завршија, а според бројките ВМРО-ДПМНЕ освои 42 општини и градот Скопје, додека СДСМ само 16 градоначалнички места . По ова ...
| | веќе видена | слични

Каква е смислата да се смени кормиларот на Владата, а нејзиниот персонален состав и целата владина платформа да останат исти? Кој, предложен од СДСМ, би се ...
| | веќе видена | слични

„Билал Касами треба да започне полека да ја оддалечува Беса од СДСМ, која сега има двојна улога околу тоа дали ќе се распишат, или нема да се распишат ...
| | веќе видена | слични

Арбен Таравари, генералниот секретар на Алијансата на Албанците и новоизбран претседател на општина Гостивар, изнесе став, исто како и ВМРО ДПМНЕ, дека е ...
| | веќе видена | слични

„Уплашениот Заев не треба да се надева дека лидерот на ДУИ Али Ахмети ќе успее да го префрли на слободна територија, туку треба да излезе од автобусот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во очекување на дополнителните анализи, Владата ги задолжи ресорните министерства и инспекциски служби да ги вложат сите капацитети и да ги зајакнат примената ...
сите 454 | | | веќе видена

Министерството за регионален развој и јавни работи и Државната агенција за безбедност на патиштата во Бугарија почнаа со итен увид на знаците и коловозните ...
сите 634 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски нема информација какква одлука денеска ќе донесе партијата Алтернатива, односно дали тие ќе пресечат за влез во ...
сите 166 | | | веќе видена

Откако по низата хаварии, немањето доволно јаглен и потфрлањето на домашно производтсво на струја, дел од одговорноста за енергетската криза ЕСМ ја лоцираше ...
сите 92 | | | веќе видена

Бугарскиот државјанин Сади Салех по грешка бил вклучен на листата на повредени патници од несреќата на автобусот на „Беса транс“, што се случи на автопатот ...
сите 152 | | | веќе видена

Град Скопје ќе додели два милиона денари за семејствата на загинатите од Скопје во автобуската несреќа пред два дена во Бугарија. На предлог на ...
сите 461 | | | веќе видена

„Ние остануваме токму на тој став дека потребни се брзи предвремени парламентарни избори за излез од кризата затоа што ако внимателно ја погледнете ситуацијата ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

[Став] Се разгорува битката за гласови во албанскиот политички блок

Од:
До кого (е-маил):
Порака: