МВР со детали за вчерашниот пожар во Градски парк


6 копии

На улица „Невена Георгиева Дуња“ во Скопје, вчера во 17:15 часот полициски службеници од Полициската станица Кисела Вода го лишиле од слобода Љ.Џ.(33) од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Вчера во 12:00 часот во СВР Скопје, 77 – годишен жител на скопско село пријавил дека околу 10:30 часот на подрачјето на Ѓорче Петров бил измамен од две лица. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

На 02.11.2021 во 13:04 часот во СВР Скопје, од Бригадата за противпожарна заштита Скопје било пријавено дека на ул.„Серава“ настанал пожар во стан на Н.Б.(36) ...
| | веќе видена | слични

МВР информира дека 77-годишен жител на скопско село бил измамен од две лица. Според пријавата, лицата побарале и добиле пари на позајмица за да ги искористат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алтернатива утревечер во 18 часот има закажано седница на Централното претседателство, што беше одложена поради тридневната жалост и автбуската несреќа во ...
сите 358 | | | веќе видена

Советот на општината општината Чаир одлучи да ги пренамени средствата за украсување за Нова година за помош за семејствата на загинатите во несреќата која се ...
сите 129 | | | веќе видена

Откако по низата хаварии, немањето доволно јаглен и потфрлањето на домашно производтсво на струја, дел од одговорноста за енергетската криза ЕСМ ја лоцираше ...
сите 222 | | | веќе видена

Град Скопје ќе додели два милиона денари за семејствата на загинатите од Скопје во автобуската несреќа пред два дена во Бугарија. На предлог на ...
сите 435 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МВР со детали за вчерашниот пожар во Градски парк

Од:
До кого (е-маил):
Порака: