Состојбата со електричната енергија по 1-ви јануари останува неизвесна


Цената на електрична енергија на светскиот пазар вртоглаво расте, енергетските компании не можат да ја следат, вели вели експертот за енергетика Димитров. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Заев ја втурна Македонија во енергетска криза, а МЕПСО само за еден месец треба да плати 15 милиони повеќе. Неизвесно е како ќе се произведува струја во ...
| | веќе видена | слични

Васко Ковачевски, директорот на АД ЕСМ, во емисијата „Утрински брифинг“ рече дека меѓу понудите кои пристигнале за набавка на 900.000 тони јаглен за РЕК Битола ...
| | веќе видена | слични

Крешник Бектеши, министерот за економија, го превзеде жешкиот костен на електроенергетската криза во свои раце. Настојчив и убедителен е дека рестрикции во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Девет компании се јавија на повторениот повик за набавка на јаглен за третиот блок на РЕК Битола за дополнително производство на електрична енергија наменето ...
| | веќе видена | слични

И официјално затворен повикот за понуди на јаглен за потребите на РЕК Битола и ТЕЦ Осломеј. Во рамките на рокот девет компании изразиле подготвеност да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 697 | | | веќе видена

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БИТОЛА Пожарот во „Жито Битола“ e ставен под контрола. Ангажирани се 27 пожарникари од битолската единица, а на помош пристигна и ...
сите 111 | | | веќе видена

Денешната посета на „Дура Аутомотив Системс“ е одлична можност да се види како изгледа примената на законското решение „Недела неработен ден“. Вработените на ...
сите 192 | | | веќе видена

Градоначалникот на Битола, Тони Коњановски вели дека двајца работници успеале да го напуштат објектот на „Жито Битола“, каде попладнево избувна голем пожар. ...
сите 93 | | | веќе видена

Тврдењата на Велика Британија дека наводно Русија планира да инсралира проруска влада во Украина треба да бидат сфатени сериозно, а тоа ја покажува потребата ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Состојбата со електричната енергија по 1-ви јануари останува неизвесна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: