Михаилоски: Млади, во недела да си ја обезбедиме иднината


2 копии
2 копии

Староновиот градоначалник на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски, синоќа со журка во познат скопски локал ја прослави победата со популарниот хит на Куку леле ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски ја доби битката со Душко Весковски од СДСМ и во наредните четири години ќе биде нов градоначалник на Карпош. Тој предмалку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кандидатот на партијата ГРОМ за градоначалник на Карпош Стевчо Јакимовски прогласи победа на локалните избори. Тој се враќа на градоначалничката функција на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Африм Гаши на Илинденска број 2, доколку добие зеелно светло утре од неговите сопартијци, ќе влезе со министерска фотелја и на Зоран Заев и на Али Ахмети. ...
сите 410 | | | веќе видена

По десет дена, роднините на починатите од трагичната автобуска несреќа во која животот го загубија 45 лица, денеска на скопскиот аеродром ги пречекаа ...
сите 720 | | | веќе видена

Истече рокот за поднесување кандидатури за претседател на СДСМ. До партијата пристигнале четири кандидатури: од Димитар Ковачевски, Фросина Ременски, Властимир ...
сите 227 | | | веќе видена

Од Државниот пазарен инспекторат велат дека Законот предвидува, прво, укажување до трговците за отстранување на недостатоците во спроведувањето на Законот. ...
сите 203 | | | веќе видена

Омикрон е многу пренослив сој на коронавирусот, но од Светската здравствена организација (СЗО) порачаа дека луѓето не треба да паничат. Главниот научник на ...
сите 498 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ продолжува јавно да бара одговори од власта која за автобуската несреќа во која 45 наши сограѓани ги загубија своите животи, се уште нема никаква ...
сите 261 | | | веќе видена

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 159 | | | веќе видена

Повторно мерка од Владата со која на најбезобразен начин се подценува достоинството на матичните и докторите од примарна здравствена заштита. Ќе добивале 30 ...
сите 180 | | | веќе видена

Maкедонија на 24. март ја чека тежок натпревар на гости против Италија во баражот за Светското првенство. Ждрепката сакаше да го добиеме најтешкиот можен пат ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Михаилоски: Млади, во недела да си ја обезбедиме иднината

Од:
До кого (е-маил):
Порака: