СДСМ објави бугарска лична карта на Данела Арсовска, таа најавува тужби


Се вжештува изборната трка за Скопје. Бугарски медиуми се вклучија во одбрана на Арсовска, за која власта тврди дека има двојно државјанство. Заев ја повикува ...
| | веќе видена | слични

Новата градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, иако за време на кампањата за локалните избори најавуваше низа тужби за навреда и клевета, засега ...
| | веќе видена | слични

Резултатите од локалните избори покажаа дека голем број од гласачите на СДСМ не излегоа на избори, вели пратеничката од СДСМ Славјанка Петровска за Утрински ...
| | веќе видена | слични

Во 80 општини и градот Скопје, има само две жени градоначалнички, што е поразително. Се остава впечаток дека не се создава простор во кој жените ќе се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Данела Арсовска ќе биде првата жена градоначалник на Град Скопје, по независноста на земјава. Историски момент е што за прв пат по три децении на чело на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кандидатот за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска, која на овие избори излезе како независен кандидат, поддржан од ВМРО-ДПМНЕ, непосредно пред почетокот ...
| | веќе видена | слични

Како кула од карти се сруши целата лага околу независниот кандидат и самопрогласен менаџер, Данела или Даниела Аросвска. За само неколку дена јавноста дозна за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДУИ беше целосно информирана за разговорите на премиерот и лидер во оставка на СДСМ Зоран Заев со Африм Гаши за влезот на Алтернатива во Владата, изјави ...
сите 506 | | | веќе видена

Ковачевски периодот ја претставува својата програма пред раководствата на општинските организации, форумите на жени, членовите на Централниот одбор и ...
сите 362 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 323 | | | веќе видена

Највозрасното дете на Магдалена Абаџиева се врати на училиште во Бугарија во почетокот на септември за она што нејзината мајка се надеваше дека ќе биде за ...
сите 334 | | | веќе видена

Васко Ковачевски, генералниот директор на АД ЕСМ, на денешната средба со медиумите рече дека најголемиот домапен производител на електрична енергија следната ...
сите 290 | | | веќе видена

Иљире Даути е избрана за координаторка на пратеничката група на Алијансата за Албанците.Пратеникот на Алијансата за Албанците, Елми Азири на денешната ...
сите 35 | | | веќе видена

Техничката раководителка на Светска здравствена организација за Ковид-19, Марија Ван Керкова изјави дека според првичните информации лицата заразени со сојот ...
сите 654 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ објави бугарска лична карта на Данела Арсовска, таа најавува тужби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: