Се очекува значителен пад на цената на струјата, но сепак ќе биде поскапа од лани

Почетокот на наредната година ќе ја одбележат високи цени на струјата, а потоа тие стрмоглаво ќе опаѓаат надолу. Така, во четвртиот квартал од 2022 година се ...
| | веќе видена | слични

Домашните експерти укажуваат дека Македонија како земја увозник на енергенти ќе го почувствува поскапувањето на светските берзи и додаваат дека во следниов ...
| | веќе видена | слични

Најавите за можно ново покачување на минималната плата ги загрижи работодавачите. Алармираат дека станува збор за политичка одлука која може да доведе до ...
| | веќе видена | слични

Како што завршив во претходната колумна, така и ќе започнам во оваа, со прашањето: Каде се гледа македонската економија во стратешки рамки, на среден рок во ...
| | веќе видена | слични

Стопанствениците се како што велат, “затекнати’’ од најавената оставка на премиерот Заев.Иако според нив, е се уште рано за предвидување какви се реперкусии ќе ...
| | веќе видена | слични

Кога пред 11 години Живка Ѓурчиновска од селото Тумчевиште, Гостиварско му кажала на својот сопруг дека сака заеднички да го работат семејниот бизнис и таа ...
| | веќе видена | слични

Младите велат дека работа во овоштарството има, но градот нема доволно економска моќ за приватни бизниси, а во државно со години се влегува со партиска книшка ...
| | веќе видена | слични

Во градот познат по јаболкото многу тешко се продава недвижниот имот. Во Ресен, има куќи кои се ставени на продажба пред 5 или 10 години, но сѐ уште не се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот Скендер Реџепи-Зејд најави дека како пратеник на Алтернатива утре ќе се повлече од позицијата координатор на заедничката пратеничка група со ...
сите 673 | | | веќе видена

Ве повикувам да ја прочитате Програмата наречена Концепт 28, но и да ми се приклучите, да ги споделите сите ваши предлози, идеи, а се разбира и критики, вели ...
сите 378 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 417 | | | веќе видена

Во недостиг на ефикасни мерки за справување со економската и енергетската криза, од центарот за комуникации на СДСМ излегуваат банални соопштенија.Центарот за ...
сите 254 | | | веќе видена

Владата ги замрзна цените откако се поскапи, инфлацијата го јаде стандардот. Одлуката за замрзнување на цените е задоцнета. Замрзнувањето на цените требаше да ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се очекува значителен пад на цената на струјата, но сепак ќе биде поскапа од лани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: