Д-Р КАМЕНОВ ОТКРИВА: Три проблеми укажуваат дека луѓето се “трујат” со храна


Неспецифичниот имунолошки систем е исклучително важен за отпорноста на организмот, а токму во слабоста на имунитетот се крие одговорот на прашањето зошто и ...
| | веќе видена | слични

За просечни 70 години живот, низ нашите црева минуваат 100 тона храна и 40 илјади литри течност, што доведува до заклучокот дека во стомакот се таложат околу ...
| | веќе видена | слични

 Семките од тиква го зголемуваат либидото кај жените, додека кикиритките се одличен афродизијак за мажите. Кои други намирници гарантираат добар секс? Храната ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зоран Заев вчера пред коалиционите партнери го презентираше договореното со Алтернатива на Африм Гаши за влез во владата, предводена од СДСМ.Како што се ...
сите 623 | | | веќе видена

Кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски им посака успех на кандидатите кои се во трка за лидер на СДСМ, и кажа дека нема да коментира имиња, ниту пак ќе ...
сите 434 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 260 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.744 тестирања, а ...
сите 390 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, како што информираат од АМСМ, е умерен, а на граничните премини, од македонска страна, ...
сите 158 | | | веќе видена

Не поддржувам трансфер на пратеници и сум голем противник на политички пазарења, вели претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов. Тој реагира на ...
сите 271 | | | веќе видена

Парламентот на Република Српска во петок ќе одлучува за плановите на лидерот на босанските Срби, Милорад Додик за отцепување. Ова денеска го потврди ...
сите 208 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Д-Р КАМЕНОВ ОТКРИВА: Три проблеми укажуваат дека луѓето се “трујат” со храна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: