Пецаков најави проекти за нова и светла иднина во Воска, Далјан, 15 Корпус и Железничка

3 копии

Kандидатот за градоначалник на општина Охрид од ВМРО ДПМНЕ и коалицијата Кирил Пецаков гарантира проекти за населбите Воска, Далјан, 15 Корпус и Железничка.– ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Општина Бутел почна со проектот за чистење и уредување на реката Серава. Проектот ќе се одвива во неколку фази бидејќи течението на реката е долж целата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Денеска, во општина Бутел започна реализацијата на еден од позначајните проекти од програмата на градоначалникот Дарко Костовски. – Станува збор за чистење на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Гарантираме проекти за нова и светла иднина во населбите Воска, Далјан, 15 Корпус и Железничка. За жителите во населбите Воска и Далјан: Реконструкција на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на Алтернатива, Африм Гаши на денешната прес-конференција изјави дека кога бил помлад формирал бенд кој се викал „Празни џебови“. На прашање што ќе ...
сите 645 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 418 | | | веќе видена

Во недостиг на ефикасни мерки за справување со економската и енергетската криза, од центарот за комуникации на СДСМ излегуваат банални соопштенија.Центарот за ...
сите 290 | | | веќе видена

Владата ги замрзна цените откако се поскапи, инфлацијата го јаде стандардот. Одлуката за замрзнување на цените е задоцнета. Замрзнувањето на цените требаше да ...
сите 121 | | | веќе видена

Речиси 120 луѓе биле позитивни на тестот за Ковид-19 по посетата на норвешки ресторан каде што се одржал деловен настан кој се претворил во жариште на ...
сите 396 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пецаков најави проекти за нова и светла иднина во Воска, Далјан, 15 Корпус и Железничка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: