ГОЛЕМ КРАХ НА БИТКОИНОТ: За неколку минути изгуби неколку илјади

Цената на биткоинот на 21 октомври достигна досегашен максимум од 66 илјади долари. Со тоа, вредноста на криптовалутата годинава се зголеми за 100 отсто, со ...
| | веќе видена | слични

Минатиот вторник „Сквид“ се тргуваше за само 1 цент. За помалку од една недела неговата цена скокна на над 2.856 долари. Тоа е раст од над илјада проценти. Но, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Кети Вуд, основачот и директор на американската инвестициска компанија Арк Инвест со инвестициско портфолио од 50 милијарди долари, ...
| | веќе видена | слични

Оваа недела се случи уште една голема измама во светот на криптовалутите, која треба да послужи како предупредување за инвеститорите кои сакаат да заработат ...
| | веќе видена | слични

Дигиталната валута базирана врз популарната серија „Сквид гејм“ моментно нема никаква вредност, откако нејзините креатори украле 2,1 милиони долари, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кандидатот за претседател на СДСМ Драган Ковачевски од вечерва ја презентира програмата пред членовите на СДСМ. Вечерва сме во Карпош каде се сретнувам со ...
сите 493 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Лидерот на Алтернатива, Африм Гаши на денешната прес-конференција изјави дека кога бил помлад формирал бенд кој се викал „Празни џебови“. На прашање што ќе ...
сите 119 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 416 | | | веќе видена

Речиси 120 луѓе биле позитивни на тестот за Ковид-19 по посетата на норвешки ресторан каде што се одржал деловен настан кој се претворил во жариште на ...
сите 405 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГОЛЕМ КРАХ НА БИТКОИНОТ: За неколку минути изгуби неколку илјади

Од:
До кого (е-маил):
Порака: