Пецаков: Изградба на велосипедска патека Охрид – Свети Стефан

Д-р Грација Бакраческа ќе биде нов пратеник од Охрид во Собранието на Република Македонија. Таа доаѓа на местото на сега веќе новоизбраниот градоначалник на ...
| | веќе видена | слични

Триесетипетгодишниот Кирил Пецаков е роден во Охрид, дипломиран стоматолог, денес на чекор до специјализација. Моментално вработен во итната стоматолошка ...
| | веќе видена | слични

Ветувањето на кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Охрид, Кирил Пецаков дека повторно ќе се издаваат концесии за плажите на Охридското Езеро е ...
| | веќе видена | слични

Министерката за култура Ирена Стефоска упати јасна порака дека дивоградбите никогаш повеќе не смеат да му се повторат на градот под заштита на УНЕСКО и потсети ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Охрид повторно ќе биде претпознатлив по развиениот туризам во кој туристите ќе се чуствуваат убаво, за чиј престој во градот времето ќе им биде искористено со ...
| | веќе видена | слични

Концептот на охридските плажи ќе ни биде шанкчиња од природни материјали, 50 % искористеност на плажите со лежалки и 50% да бидат слободни за граѓаните, вели ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Разубавувањето на делот околу Охридското Езеро е наш приоритет затоа што сакаме нашите деца да растат тука и да растат здрави, а по нас да оставиме здрава и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ЌЕ Георгиески е во паника и очај затоа што ги губи изборите и никаква црна кампања не може тоа да го спречи, се вели во реакцијата на Општинскиот комитет на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ продолжува јавно да бара одговори од власта која за автобуската несреќа во која 45 наши сограѓани ги загубија своите животи, се уште нема никаква ...
сите 387 | | | веќе видена

За заклучоците од четиричасовна средбата на Заев и Гаши вчера во Клубот на пратениците во Скопје беше информирано преку соопштение од Прес-службата на Владата, ...
сите 228 | | | веќе видена

Зоран Заев си одбра послушен продолжувач на заевизмот во СДСМ во Димитар Ковачевски. Целиот циркус и драматизирање околу наводни демократски избори во СДСМ се ...
сите 400 | | | веќе видена

Директорот на судска медицина, Александар Станков не може да зборува за причините за несреќата но вели дека тела биле пронајдени на неколку места во автобусот, ...
сите 563 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски информираше дека опожарениот автобус со регистарски таблици СК 0284 БА кој учествуваше во сообраќајната ...
сите 209 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден уште тројца од повредените пациенти кои се лекуваа во болницата „Пиргов“ во Софија, се вратија во државава.Министерот за надворешни ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пецаков: Изградба на велосипедска патека Охрид – Свети Стефан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: