ДИК го врати старото Упатство за важечки и неважечки ливчиња


Надлежните власти известуваат дека гласањето ќе продолжи на повеќе места. Но, во општина Центар ќе продолжи на три места за цели два часа и 55 минути, што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вториот круг од локално е малку потензичен, што е очекувано, но сепак има слободен, фер и демократски изборен натпревар. Изборниот ден во глобала гледано се ...
| | веќе видена | слични

На ИМ 1014, Куманово, во „Чистота и зеленило“, тројца гласачки откако гласале, намерно ги завиткале ливчињата од обратна страна, за да се види за кого гласале. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Групно или семејно гласање (во Бутел на избирачкото место 2919/1 и во Куманово на избирачките места 1017/1 и 1042), агитирање за гласање, пеење народни песни ...
| | веќе видена | слични

Добро утро – добро утро...Фингерпринтот! Апаратите за отпечаток од прст за гласање проблем и во вториот круг од локалните избори, иако не се толку големи колку ...
| | веќе видена | слични
6 копии

На три избирачки места во Центар и во Сарај утрово по околу еден и пол час се гласало на класичен начин со УВ лампа и спреј. Претседателот на Државната изборна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 152 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 134 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 250 | | | веќе видена

ДОНЕСЕНИ СЕ ТЕЛАТА НА ЗАГИНАТИТЕ Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на ...
сите 231 | | | веќе видена

Главната научничка на Светската здравствена организација (СЗО) Сума Сваминатан денеска ги повика луѓето да не паничат поради појавата на Омикрон и рече дека е ...
сите 267 | | | веќе видена

-Ахмети и Груби знаат дека никогаш нема да имаат уценет политичар како Заев, кој за да ја спаси својата политичка кариера, ќе потпише било каков договор. ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДИК го врати старото Упатство за важечки и неважечки ливчиња

Од:
До кого (е-маил):
Порака: