Мегаломански ветувања, неостварливи со општинските буџети


Нови 4 градинки во општина Центар, нов базен во Свети Николе и Битола, нови училишта, бесплатни оброци за ученици, нови 250 автобуси и бесплатен јавен превоз, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

„Мини зафатот секако треба да биде почнување на вистинско функционирање на Општината односно локалната самоуправа во Охрид, односно отворен принцип на работа ...
| | веќе видена | слични

Пецаков додаде дека исто така има предвидено и мега проекти за Охрид.-Мега проект со кој што сакам да го обележам мандатот секако дека ќе биде решавањето на ...
| | веќе видена | слични

Мини зафататот треба да биде почнување на вистинско функционирање на општината, односно отворен принцип на работа на општината, каде што граѓаните ќе бидат ...
| | веќе видена | слични

Во своето обраќање кон гласачите, кандидатот за градоначалник на Пехчево од СДСМ и коалицијата, Славчо Пандурски истакна дека ќе се залага општината да ...
| | веќе видена | слични

Македонија ги спроведува препораките на Конгресот, изјави заменик министерот за локална самоуправа Зоран Димитровски кој денеска учествуваше и се обрати преку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДУИ беше целосно информирана за разговорите на премиерот и лидер во оставка на СДСМ Зоран Заев со Африм Гаши за влезот на Алтернатива во Владата, изјави ...
сите 509 | | | веќе видена

Ковачевски периодот ја претставува својата програма пред раководствата на општинските организации, форумите на жени, членовите на Централниот одбор и ...
сите 362 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 323 | | | веќе видена

Највозрасното дете на Магдалена Абаџиева се врати на училиште во Бугарија во почетокот на септември за она што нејзината мајка се надеваше дека ќе биде за ...
сите 335 | | | веќе видена

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи, синоќа на својот фејсбук-профил објави дека се повлекува од координатор на пратеничката група на Алтернатива/ ...
сите 33 | | | веќе видена

Техничката раководителка на Светска здравствена организација за Ковид-19, Марија Ван Керкова изјави дека според првичните информации лицата заразени со сојот ...
сите 653 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мегаломански ветувања, неостварливи со општинските буџети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: