НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ПАК ЌЕ СЕ ЗАРАЗАТ ЗА ГОДИНА ДО ДВЕ Научниците открија колку трае имунитетот од прележаното

Кратко ќе можат да уживаат во својата слобода луѓето кои не сакаат да се вакцинираат или да почитуваат мерки, вели нова студија објавена во „Природа“ , бидејќи ...
| | веќе видена | слични

Нова студија дала одговор на едно од најпоставуваните прашања од почетокот на пандемијата – колку долго по заразата, антителата остануваат во организмот. ...
| | веќе видена | слични

Без оглед на почетниот пад на нивото на антитела непосредно по инфекцијата, резултатите покажале дека кај поголемиот дел од луѓето антителата се детектирани и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Портпаролката на Белата куќа Џен Псаки и музичките ѕвезди Џон Бон Џови и Брајан Адамс се последните во низата познати личности кои се заразени со коронавирус ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Луѓето со одредени гени и карактеристики на крвната слика речиси не се заразуваат со коронавирус, открија руски научници во посебна студија. Водач на студијата ...
| | веќе видена | слични

Основачите на германски „Бионтек“ кои ја направија првата mRNK вакцина против Ковид-19, оценија дека со текот на годините коронавирусот ќе добие статус кој ...
| | веќе видена | слични

Озлем Туречи и Угур Шахин, основачите на германски „Бионтек“ кои во соработка со американската фирма „Фајзер“ на пазарот ја изнесе вакцината против ...
| | веќе видена | слични

Водач на студијата е директорот на Истражувачкиот институт за епидемиологија и микробиологија Пастер во Русија, Арег Тотолијан, кој е и член на Руската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претставниците на помалите политички партии од владината коалиција очекуваат на вечерашната средба со премиерот Зоран Заев да чујат кои се владините приоритети ...
сите 598 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 323 | | | веќе видена

Заменик помошникот државен секретар на САД, Габриел Ескобар денеска во Скопје изјави дека САД работи интензивно Македонија да добие брз старт на преговорите со ...
сите 218 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 376 | | | веќе видена

Познатиот адвокат Јанаки Митровски жестоко ја прокоментира најавата на Заев за странски експерти и оспорувањето на правосилни пресуди за случаите Диво Насеље и ...
сите 23 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ПАК ЌЕ СЕ ЗАРАЗАТ ЗА ГОДИНА ДО ДВЕ Научниците открија колку трае имунитетот од прележаното

Од:
До кого (е-маил):
Порака: