Женската А репрезентација на Македонија поразена од Луксембург

Селекторот на женската фудбалска репрезентација на Сиера Леоне, Абдула Калоха Баха, е уапсен под обвинение за сексуално вознемирување. Пред неколку дена тој ...
| | веќе видена | слични

Останато

Kaдровските решенија што ќе ги предложи Алтернатива за министри и заменици министри ќе го чекаат новиот мандатар за да бидат избрани во Собранието. -Владата ...
сите 587 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Метеоролозите за утре најавуваат претежно облачно време со пообилни врнежи од дожд, кои на повеќе места ќе надминуваат 20 л/м2. На повисоките планини врнежите ...
сите 383 | | | веќе видена

Лионел Меси по многу години ја промени клупската средина и минатово лето од Барселона се пресели во францускиот прволигаш Пари Сен Жермен. Аргентинецот беше ...
сите 303 | | | веќе видена

Во последните 24 часа, регистрирани се 276 нови позитивни случаи на САРС КоВ-2од направени 2.720 тестирања, пријавени се вкупно 10 починати лица, пет во ...
сите 313 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на денешната прес-конференција одговарајќи на новинарско прашање за коментар околу СДСМ и Алтернатива во Владата, ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Женската А репрезентација на Македонија поразена од Луксембург

Од:
До кого (е-маил):
Порака: