Трошејќи ги човековите права за профит

Пандемијата наметна забрзано темпо на дигитализација и воведување на нови, супер-брзи дигитални комуникациски мрежи на иднината, базирани на оптички технологии ...
| | веќе видена | слични

Дезинформации, пропаганда, хакерски напади и напади врз демократските вредности и човековите права се само дел од забелешките кои беа изнесени на денешната ...
| | веќе видена | слични

Сигурно многу пати досега сте го сретнале поимот дигитална ера. Овој термин е тесно поврзан со ерата на четвртата индустриска револуција, односно дигиталната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 512 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата, Бујар Османи вели дека не се преговара за идентитетските прашања ниту за јазикот со официјална Софија. Тој денеска реферираше пред ...
сите 246 | | | веќе видена

Со оглед на одлуката дека учениците од 1 Февруари ќе тргнат на училиште со физичко присуств, бараме Владата, Комисијата за заразни болести, а и Министерот за ...
сите 200 | | | веќе видена

Приватно да се тестирате за коронавирусот чини 2.000, на тоа додадено уште 1.800 денари за да направите основна крвна слика заедно со CRP и Димери, вкупно ќе ...
сите 208 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 280 | | | веќе видена

Бугарите ќе бидат дел од македонскиот Устав - за македонското малцинство не се дискутира. Бугарскиот премиер Кирил Петков денеска на обраќањето пред ...
сите 233 | | | веќе видена

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трошејќи ги човековите права за профит

Од:
До кого (е-маил):
Порака: