„Тома“ и Недела на шпански филм на програмата на Кинотека во ноември


Филмот „Тома“ на Драган Бјелогрлиќ, динамична сторија за животот и доживувањата на легендарниот пејач Тома Здравковиќ е дел од програмата на Кинотеката на ...
| | веќе видена | слични

Музиката на Тома Здравковиќ, како малку други, умее да ја отклучи исконската тага својствена на балканската душа, онаа специфична димензија на болка со сладок ...
| | веќе видена | слични

Филмот „Тома“ на Драган Бјелогрлиќ, динамична сторија за животот и доживувањата на легендарниот пејач Тома Здравковиќ, како секој вистински филмски хит на ...
| | веќе видена | слични

Животот на холивудските музички и други икони отсекогаш бил голема инспирација за создавање филмски спектакли. Биографиите на познатите ни откриваат скриени ...
| | веќе видена | слични

Останато

Почна средбата во Влада на претставници на политичките партии од владината коалиција. Премиерот Зоран Заев треба да ги информира за договорот што го постигнал ...
сите 412 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 323 | | | веќе видена

Сега правиме анализа на програмските определби и ставови на Алтернатива и на кадровските решенија. Има и спорни точки од договорот меѓу Зоран Заев и Африм ...
сите 170 | | | веќе видена

Додека лидерот на Алтернатива, Африм Гаши се смета за власт на централно, а опозција на локално ниво, неговиот довчерашен коалициски партнер Зијадин Села ...
сите 598 | | | веќе видена

Заменик помошникот државен секретар на САД, Габриел Ескобар денеска во Скопје изјави дека САД работи интензивно Македонија да добие брз старт на преговорите со ...
сите 167 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 376 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Тома“ и Недела на шпански филм на програмата на Кинотека во ноември

Од:
До кого (е-маил):
Порака: