Нема потреба од кризна состојба во енергетиката, надлежните уверуваат дека ќе нема големи ценовни шокови


Во моментот нема потреба од прогласување кризна состојба во делот на енергетиката, а надлежните уверуваат дека цената на струјата за домаќинствата ќе остане ...
| | веќе видена | слични
21 копии

Девет компании се јавија на повторениот повик за набавка на јаглен за третиот блок на РЕК Битола за дополнително производство на електрична енергија наменето ...
| | веќе видена | слични

Пред само неколку дена Владата на седница одржана во изборниот молк, донела нова Уредба за прогласување кризна состојба во енергетиката. Од Владата велат дека ...
| | веќе видена | слични

Понудите ги исполнуваат бараните количини од 900 илјади тони јаглен, информира АД ЕСМ.Како што прецизираат, понуди се доставени од домашни фирми кои нудат ...
| | веќе видена | слични

На повторениот повик за набавка на јаглен за третиот блок на РЕК Битола се пријавија 9 компании и понудите ги исполнуваат бараните количини од 900 илјади тони ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Заев ја донесе државата пред енергетски колапс, неизвесно е како ќе се снабдува државата со струја Заев првин ги испразни езерата кои сега тешко се полнат и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заев ја донесе државата пред енергетски колапс, неизвесно е како ќе се снабдува државата со струја, се истакнува во денешната реакција од опозициската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заев ја донесе државата пред енергетски колапс, неизвесно е како ќе се снабдува државата со струја, ова денеска преку соопштение до јавноста го истакнуваат од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кого владата на СДСМ упорно штити во автобуската несреќа? Прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.Дали бизнисот со хероин кој го крие власта е причина за несреќата и 45 ...
сите 582 | | | веќе видена

Не е точно дека, ако (Зоран) Заев не остане на премиерската функција, ќе се загрозат евроинтегративните процеси и државата ќе влезе во нови проблеми, му ...
сите 401 | | | веќе видена

Тулио де Оливеира, бразилскиот виролог чиј тим го откри заразниот омикрон-сој на коронавирусот, смета дека медиумската паника што се прошири деновиве работи на ...
сите 401 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 134 | | | веќе видена

На денешната посета во Свети Николе, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со привлекувањето на странски инвестиции, истакна дека самиот ...
сите 214 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема потреба од кризна состојба во енергетиката, надлежните уверуваат дека ќе нема големи ценовни шокови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: