Властите уверуваат дена ќе нема големи ценовни шокови на струјата


19 копии

Девет компании се јавиле на повторениот повик за набавка на јаглен за третиот блок на РЕК Битола за дополнително производство на електрична енергија наменето ...
| | веќе видена | слични

Девет компании се јавија на повторениот повик за набавка на јаглен за третиот блок на РЕК Битола за дополнително производство на електрична енергија наменето ...
| | веќе видена | слични

Пред само неколку дена Владата на седница одржана во изборниот молк, донела нова Уредба за прогласување кризна состојба во енергетиката. Од Владата велат дека ...
| | веќе видена | слични

Понудите ги исполнуваат бараните количини од 900 илјади тони јаглен, информира АД ЕСМ.Како што прецизираат, понуди се доставени од домашни фирми кои нудат ...
| | веќе видена | слични

На повторениот повик за набавка на јаглен за третиот блок на РЕК Битола се пријавија 9 компании и понудите ги исполнуваат бараните количини од 900 илјади тони ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заев ја донесе државата пред енергетски колапс, неизвесно е како ќе се снабдува државата со струја Заев првин ги испразни езерата кои сега тешко се полнат и ...
| | веќе видена | слични

Заев ја донесе државата пред енергетски колапс, неизвесно е како ќе се снабдува државата со струја, се истакнува во денешната реакција од опозициската ...
| | веќе видена | слични

Заев ја донесе државата пред енергетски колапс, неизвесно е како ќе се снабдува државата со струја, ова денеска преку соопштение до јавноста го истакнуваат од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот Скендер Реџепи-Зејд најави дека како пратеник на Алтернатива утре ќе се повлече од позицијата координатор на заедничката пратеничка група со ...
сите 673 | | | веќе видена

Ве повикувам да ја прочитате Програмата наречена Концепт 28, но и да ми се приклучите, да ги споделите сите ваши предлози, идеи, а се разбира и критики, вели ...
сите 378 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 417 | | | веќе видена

Во недостиг на ефикасни мерки за справување со економската и енергетската криза, од центарот за комуникации на СДСМ излегуваат банални соопштенија.Центарот за ...
сите 254 | | | веќе видена

Владата ги замрзна цените откако се поскапи, инфлацијата го јаде стандардот. Одлуката за замрзнување на цените е задоцнета. Замрзнувањето на цените требаше да ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Властите уверуваат дена ќе нема големи ценовни шокови на струјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: