ТЕЖОК МАНДАТ ЌЕ ИМА НОВИОТ СКОПСКИ ПРВ ЧОВЕК - дали градските проекти ќе зависат од антиестаблишмент советниците


Со 21 советник од редовите на СДСМ на советничката листа на Градот Скопје, на сегашниот градоначалник Петре Шилегов му беше многу поедноставно да менаџира со ...
| | веќе видена | слични

Голем дел од новите градоначалници во земјава веќе ги добија своите уверенија и почнаа да ги извршуваат редовните работни обврски, а за другите веќе е ...
| | веќе видена | слични

Кога станува збор за родовата застапеност во овие локалните извори, Градот Скопје и Старо Нагоричане се единствените општини кои во следните четири години ќе ...
| | веќе видена | слични

Данела Арсовска и Жаклина Јовановска се единствените жени кои ќе раководат со локалните самоуправи од вкупно 80 општини и Градот Скопје. Град Скопје првпат ...
| | веќе видена | слични

Демократската Унија за Интеграција излезе како апсолутен победник во овој изборен циклус, освојувајќи ги повеќето општини на републичко ниво каде што се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Демократската Унија за Интеграција оценува дека вториот круг од локалните избори одржан во недела на 31 Октомври 2021 година помина во мирна и демократска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи, синоќа на својот фејсбук-профил објави дека се повлекува од координатор на пратеничката група на Алтернатива/ ...
сите 643 | | | веќе видена

„Сакам да верувам дека трката за лидер на СДСМ почнува од 0:0, право на Заев е да каже што мисли, но на крајот се надевам ќе подаде рака на победникот. Секаде ...
сите 341 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Главниот советник на американскиот претседател за пандемијата, инфекторлогот д-р Ентони Фаучи, изјави денеска дека иако има броз ширење на омикрон сојот на ...
сите 774 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 208 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски, вели дека му дава безрезервна поддршка на неговиот партиски лидер Христијан Мицкоски, за избор за уште еден мандат ...
сите 104 | | | веќе видена

Пејачката Ријана со години е мета на гласини дека ќе стане мајка, а тоа е повторно случај откако фотографиите на кои нејзиниот стомак изгледа поголем од ...
сите 76 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТЕЖОК МАНДАТ ЌЕ ИМА НОВИОТ СКОПСКИ ПРВ ЧОВЕК - дали градските проекти ќе зависат од антиестаблишмент советниците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: