Изгаснат пожарот во бараките кај Градскиот парк


2 копии

Рано утрово, нешто после 1 часот по поноќ, пожарникарите од ТППЕ Гевгелија добиле дојава за пожар на куќа во селото Мрзенци, сопственост на Славко Станојковиќ. ...
| | веќе видена | слични

Пештерата се урна врз пожарникарите за време на вежба во Бразил, при што девет од нив загинаа, а еден е тешко повреден. За време на вежба одржана во неделата ...
| | веќе видена | слични

Девет пожарникари загинале при уривање во пештера крај Алтинополис, во внатрешноста на бразилската сојузна држава Сао Паоло, во текот на увежбување, објави во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сѐ уште не се утврдени причините за големиот пожар што пламна во вторникот во кој до темел изгореа бараките на поранешниот Суд за прекршоци во Скопје. Наместо ...
| | веќе видена | слични

Се уште не е извршен увид на местото на бараките во Градски парк кои изгореа вчера. Од Обвинителството за Сител велат дека дежурен обвинител вчера бил известен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот Скендер Реџепи-Зејд најави дека како пратеник на Алтернатива утре ќе се повлече од позицијата координатор на заедничката пратеничка група со ...
сите 673 | | | веќе видена

Ве повикувам да ја прочитате Програмата наречена Концепт 28, но и да ми се приклучите, да ги споделите сите ваши предлози, идеи, а се разбира и критики, вели ...
сите 378 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 417 | | | веќе видена

Во недостиг на ефикасни мерки за справување со економската и енергетската криза, од центарот за комуникации на СДСМ излегуваат банални соопштенија.Центарот за ...
сите 254 | | | веќе видена

Владата ги замрзна цените откако се поскапи, инфлацијата го јаде стандардот. Одлуката за замрзнување на цените е задоцнета. Замрзнувањето на цените требаше да ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изгаснат пожарот во бараките кај Градскиот парк

Од:
До кого (е-маил):
Порака: