Шилегов: Жално е што ВМРО-ДПМНЕ преку пожарот во Градскиот парк собира ситни политички поени


„Денес имаше пожар кај старите бараки на Основен Суд Скопје 1 и благодарение на брзата и навремена интервенција на противпожарната бригада, на нашите херои, се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рано утрово, нешто после 1 часот по поноќ, пожарникарите од ТППЕ Гевгелија добиле дојава за пожар на куќа во селото Мрзенци, сопственост на Славко Станојковиќ. ...
| | веќе видена | слични

Пештерата се урна врз пожарникарите за време на вежба во Бразил, при што девет од нив загинаа, а еден е тешко повреден. За време на вежба одржана во неделата ...
| | веќе видена | слични

Девет пожарникари загинале при уривање во пештера крај Алтинополис, во внатрешноста на бразилската сојузна држава Сао Паоло, во текот на увежбување, објави во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сѐ уште не се утврдени причините за големиот пожар што пламна во вторникот во кој до темел изгореа бараките на поранешниот Суд за прекршоци во Скопје. Наместо ...
| | веќе видена | слични

Се уште не е извршен увид на местото на бараките во Градски парк кои изгореа вчера. Од Обвинителството за Сител велат дека дежурен обвинител вчера бил известен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кого владата на СДСМ упорно штити во автобуската несреќа? Прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.Дали бизнисот со хероин кој го крие власта е причина за несреќата и 45 ...
сите 582 | | | веќе видена

Не е точно дека, ако (Зоран) Заев не остане на премиерската функција, ќе се загрозат евроинтегративните процеси и државата ќе влезе во нови проблеми, му ...
сите 401 | | | веќе видена

Тулио де Оливеира, бразилскиот виролог чиј тим го откри заразниот омикрон-сој на коронавирусот, смета дека медиумската паника што се прошири деновиве работи на ...
сите 401 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 134 | | | веќе видена

На денешната посета во Свети Николе, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со привлекувањето на странски инвестиции, истакна дека самиот ...
сите 214 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шилегов: Жално е што ВМРО-ДПМНЕ преку пожарот во Градскиот парк собира ситни политички поени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: