Лисиче се дави во смог, Шилегов вика го исчистил воздухот


2 копии

Загадувањето во Скопје не е подобрено иако во последно време многу малку се зборува на оваа тема. Според швајцарскиот портал IQAir кој објавува податоци ...
| | веќе видена | слични

Кандидатите за градоначалник на Куманово во вечерашната дебата на „360 степени“ ги соочија концептите за тоа како да се реши аерозагадувањето во градот. ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Љубљана, Зоран Јанковиќ, кој четврти мандат по ред е прв човек на главниот град на Словенија, ексклузивно за Фактор проговори за неговото ...
| | веќе видена | слични

Кристоф Најдовски, е еден од заменик градоначалниците на градоначалничката на француската престолнина Париз. Тој е одговорен за зеленило и биодиверзитет, инаку ...
| | веќе видена | слични

Во своето вечерашно обраќање пред граѓаните во скопската општина Карпош, кандидатот за градоначалник на Скопје, Петре Шилегов, побара поддршката за вториот ...
| | веќе видена | слични

- Се сеќавате ли дека во 2017 година главна тема на изборите беше аерозагадувањето. Сега бројките покажуваат далеку почист воздух. Започнавме војна со ...
| | веќе видена | слични

Во речиси секој поголем европски град, една од најзначајните улоги за одржување и зголемување на урбаниот биодиверзитет ја играат крошните на дрвата засадени ...
| | веќе видена | слични

Останато

Она што со децении постои како хроничен проблем и претставува баласт на македонското општество, а се однесува на предимензионираниот обем на администрацијата, ...
сите 273 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 150 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 249 | | | веќе видена

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 216.328, бројот на оздравени пациенти е 200.669, на ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лисиче се дави во смог, Шилегов вика го исчистил воздухот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: