Заев: Куманово повторно ќе држи лекции, сочувајте го социјалдемократскиот дух на Куманово, да гласаме за број 12 за Оливер Илиевски

„Куманово и на овие избори ќе одржи лекција по социјалдемократија, по прогресивност и секако по обединување и ќе даде пример за целата држава”, порача вечерва ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Неколку часа пред изборниот молк, кандидатот за градоначалник од редовите на СДСМ и Коалицијата, Оливер Илиевски на својот фб профил упати јавен повик до ...
| | веќе видена | слични

Пораката ви ја пренесуваме во целост: „Почитувани граѓани на Куманово, Во недела сме исправени пред една важна одлука за насоката во која ќе се движи Куманово ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кумановци се секогаш на вистинската страна, а тоа ќе го докажеме и во недела на 31 октомври кога ќе излеземе сите на гласање и ќе го поддржиме Оливер Илиевски ...
| | веќе видена | слични

Со Илиевски ќе имате европски квалитет на живот во општина Куманово, порача Оливер Спасовски, потпретседател на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кандидатот за градоначалник на СДСМ за Куманово, Оливер Илиевски на денешната прес-конференција најави гасификација на болницата и нови уредени површини. Во ...
| | веќе видена | слични

Чудесни се „социјалдемократите од Северна“ кога губат на избори. Тогаш станува невидливо нивното еазграничување меѓу „слободарското“ и „режимското“ на СДСМ, ...
| | веќе видена | слични

Денеска сме пред Општа Болница Куманово да најавиме целосна и итна гасификација на оваа јавна институциија, се со цел подобрување на еколошкиот и здравствениот ...
| | веќе видена | слични

На денешната прес конференција која ја одржа кандидатот за градоначалник Оливер Илиевски, пред Општа Болница Куманово беше најавена нова димензија на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска, кандидатот за градоначалник од редовите на СДСМ и Коалицијата одржа прес конференција пред ЈЗУ Општа Болница Куманово, каде најави целосна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Имавме забелешки во договорот на Заев и Гаши, точките беа недоречени, општи, некои беа конфузни, изјави за Канал5, Горан Милевски, министер за локална ...
сите 594 | | | веќе видена

РЕАКЦИИ ЗА ДОГОВОРОТ МЕЃУ ЗАЕВ И ГАШИ Лидерот на еден од помалите владини коалициони партнери, ЛДП, Горан Милевски, не објавува засега повеќе детали за ...
сите 432 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 322 | | | веќе видена

Кој е виновен за сообраќајниот хаос што денеска се случуваше во главниот град на земјава. Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска побара објаснување од ...
сите 54 | | | веќе видена

Здружението за надворешна и меѓународна политика Совет на амбасадори ги поздравува напорите на американскиот Стејт Департмент за стабилизирање на безбедносните ...
сите 190 | | | веќе видена

Не поддржувам трансфер на пратеници и сум голем противник на политички пазарења, вели претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов. Тој реагира на ...
сите 202 | | | веќе видена

Ова сега што го направи Зоран Заев е токму како што рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, пластелин колаиција и таа се формира на барање на партиите ...
сите 352 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, како што информираат од АМСМ, е умерен, а на граничните премини, од македонска страна, ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Куманово повторно ќе држи лекции, сочувајте го социјалдемократскиот дух на Куманово, да гласаме за број 12 за Оливер Илиевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: