Бектеши уверува дека цената на струјата до Нова Година нема да се менува, за подоцна никој не може да гарантира


Нема услови за прогласување на кризна состојба, барем до крајот на годинава. Ова е заклучокот од состанокот меѓу министерот Бектеши и претставниците од ...
| | веќе видена | слични

Понудите ги исполнуваат бараните количини од 900 илјади тони јаглен, информира АД ЕСМ.Како што прецизираат, понуди се доставени од домашни фирми кои нудат ...
| | веќе видена | слични
18 копии

Девет компании се јавиле на повторениот повик за набавка на јаглен за третиот блок на РЕК Битола за дополнително производство на електрична енергија наменето ...
| | веќе видена | слични

На повторениот повик за набавка на јаглен за третиот блок на РЕК Битола се пријавија 9 компании и понудите ги исполнуваат бараните количини од 900 илјади тони ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Заев ја донесе државата пред енергетски колапс, неизвесно е како ќе се снабдува државата со струја Заев првин ги испразни езерата кои сега тешко се полнат и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заев ја донесе државата пред енергетски колапс, неизвесно е како ќе се снабдува државата со струја, се истакнува во денешната реакција од опозициската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заев ја донесе државата пред енергетски колапс, неизвесно е како ќе се снабдува државата со струја, ова денеска преку соопштение до јавноста го истакнуваат од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на Алтернатива, Африм Гаши на денешната прес-конференција изјави дека кога бил помлад формирал бенд кој се викал „Празни џебови“. На прашање што ќе ...
сите 646 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 416 | | | веќе видена

Во недостиг на ефикасни мерки за справување со економската и енергетската криза, од центарот за комуникации на СДСМ излегуваат банални соопштенија.Центарот за ...
сите 309 | | | веќе видена

Речиси 120 луѓе биле позитивни на тестот за Ковид-19 по посетата на норвешки ресторан каде што се одржал деловен настан кој се претворил во жариште на ...
сите 405 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши уверува дека цената на струјата до Нова Година нема да се менува, за подоцна никој не може да гарантира

Од:
До кого (е-маил):
Порака: