Тачи: Имаме договор со Ахмети, сметаме дека Беса треба да биде надвор од Влада, Алтернатива во Влада

Претседателот на ДПА, Мендух Тачи во емисијата „Click Plus“ на ТВ21 го коментираше и договорот постигнат со лидерот на ДУИ, Али Ахмети на саботната средба. Тој ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Лидерот на Беса и новоизбран градоначалник на Општина Тетово, Биљал Касами, вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека очекува актуелното ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Oчекувам мнозинството на владината коалиција во Собранието да се зголеми со пратеници од опозицијата. Владата треба да продолжи со работата, но треба да има ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Биљал Касами, во вечерашното гостување на ТВ21 рече дека Владата има мандат и треба да продолжи, за да го исполни клучниот приоритет – интеграција во ...
| | веќе видена | слични

„Лидерот на Беса и нов градоначалник на Тетово Билал Касами вечерва во дебатниот магазин ‘Клик Плус’ на ТВ21 истакна дека ‘оваа Влада има мандат и треба да ...
| | веќе видена | слични

Оваа Влада има мандат и треба да продолжи и нормално дека приоритет е интеграцијата во Европската Унија, вели новиот градоначалник на Тетово и лидер на БЕСА, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И покрај поразот на претседателските избори пред две ипол години, ВМРО-ДПМНЕ имаше добар резултат на општите избори минатата година и триумфираа во 2021 година ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 654 | | | веќе видена

По четири часа заврши средбата на премиерот Зоран Заев и претседателот на Алтернатива Африм Гаши за вклучување на партијата во Владата и парламентарното ...
сите 267 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 364 | | | веќе видена

Здравстените власти ретерираат од предлог мерките на Комисијата за заштита од заразни болести да се бара негативен ПЦР тест од вработените кои не се ...
сите 385 | | | веќе видена

Во Ургентниот центар во Скопје со болнички транспорт пристигна 24-годишна девојка, која е една од преживеаните во големата сообраќајна несреќа која се случи во ...
сите 544 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Маж и неговата сопруга, кои беа повредени во автобуската несреќа во Бугарија, денеска се отпуштени од Итната болница Пирогов во Софија. Како што јави ...
сите 612 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата, Бујар Османи соопшти дека е донесена одлука за пренос на телата на нашите сограѓани кои загинаа во трагичната несреќа во четврток, 2 ...
сите 266 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тачи: Имаме договор со Ахмети, сметаме дека Беса треба да биде надвор од Влада, Алтернатива во Влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: