Максим Димитриевски: Изборниот резултат покажува дека „За наше Куманово“ е сигурен победник


Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, во денешното гостување во емисијата „Став“ на локалната ТВ Плус потенцираше дека ...
| | веќе видена | слични

Старо-новиот градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски, во гостувањето на посочи дека дел од луѓето кои се на министерски позиции, како Венко Филипче, ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски во емисијата Студио 10 на телевизија 24 информираше дека голем број на пријатели, функционери поранешни ...
| | веќе видена | слични

Министерката за образование и наука Мила Царовска и министерот за здравство Венко Филипче треба да се минато во СДСМ, смета Максим Димитриевски, градоначалник ...
| | веќе видена | слични

Старо новиот градоначалник на Општина Куманово, Максим Димитриевски во Студио 10 на ТВ24 кажа дека погубните политики на СДСМ ја доведоа партијата во ваква ...
| | веќе видена | слични

Во своето денешно гостување во емисијата „Студио 10“ на телевизија 24, градоначалникот на општина Куманово, Максим Димитриевски потенцираше дека државниот и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Мојата партија избега во една друга насока, побегна од идеологијата. СДСМ од секогаш била државотворна партија која што ги носела клучните одлуки за оваа ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски во денешното гостување во Студио 10 на телевизија 24 потенцираше дека државниот и националниот интерес ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски, во Студио 10, по победата вели дека нема да има реваншизам и дека општината ќе биде отворена за соработка со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кого владата на СДСМ упорно штити во автобуската несреќа? Прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.Дали бизнисот со хероин кој го крие власта е причина за несреќата и 45 ...
сите 582 | | | веќе видена

Не е точно дека, ако (Зоран) Заев не остане на премиерската функција, ќе се загрозат евроинтегративните процеси и државата ќе влезе во нови проблеми, му ...
сите 400 | | | веќе видена

Тулио де Оливеира, бразилскиот виролог чиј тим го откри заразниот омикрон-сој на коронавирусот, смета дека медиумската паника што се прошири деновиве работи на ...
сите 401 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 134 | | | веќе видена

На денешната посета во Свети Николе, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со привлекувањето на странски инвестиции, истакна дека самиот ...
сите 214 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Максим Димитриевски: Изборниот резултат покажува дека „За наше Куманово“ е сигурен победник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: