Тачи за Касами: Да сум како Заев ќе го избркам од Влада


Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска побара брзи предвремени парламентарни избори велејќи дека тоа е волјата на народот по резултатите ...
| | веќе видена | слични

Потребни ни се брзи избори за кои нема да има алтернатива, затоа што потребна е стабилна влада и надминување на кризите со кои ќе се соочиме, изјави лидерот на ...
| | веќе видена | слични

Барам брзи предвремени парланетарни избори, затоа што ново парламентарно мнозинство не е соодветно решение бидејќи на земјата ѝ е потребна стабилна влада која ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Неспорен факт е дека ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата која ја предводевме на локалните избори е апсолутен победник, рече на денешната прес-конференција претседателот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски бара брзи и предвремени парламентарни избори. Ваквото барање го образложува со кризата која вели дека ќе ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Лиценцата на компанијата е со важност од 2018 година до 2022 година, но тоа возило не е пријавено во нашата база на податоци. Поради тоа нема добиено лиценца, ...
сите 504 | | | веќе видена

Аутопсиите покажуваат дека сите загинати починале од задушување, а не од ударот. Тоа значи дека биле живи во моментот на пожарот. Конечна проценка за причините ...
сите 463 | | | веќе видена

Промените овде во Охрид започнуваат со многу проекти и сериозна динамика во реализацијата на активности оние кои што беа започнати, но и оние кои што сега ќе ...
сите 162 | | | веќе видена

„Ставање хармоникаш на чело на РЕК е гума за спасување за Ковачевски и одбегнување на одговорност“, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ откако денеска ЕСМ ги разреши ...
сите 82 | | | веќе видена

Несреќата се случи во вторникот на автопатот „Струма“ кога автобус на превозникот „Беса транс“ враќајќи се од Истанбул се запали. Во тек е истрага на ...
сите 539 | | | веќе видена

Сите пациенти повредени во автобуската несреќа на автопатот Струма се во стабилна општа состојба, и нема опасност по нивните животи, соопшти денеска болницата ...
сите 393 | | | веќе видена

За досега утврдените неправилности во постапувањето, информираат дека за двајца царински службеници кои биле на смена кога возилото излегло од државата, ќе ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тачи за Касами: Да сум како Заев ќе го избркам од Влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: