Франција нарача 50.000 кутии од лек против Ковид, што сеуште не е произведен

„50.000 кутии од овој лек ќе бидат испорачани во Франција кон крајот на ноември или почетокот на декември, штом лекот излезе од производство“, рече Веран на ...
| | веќе видена | слични

Нова студија дала одговор на едно од најпоставуваните прашања од почетокот на пандемијата – колку долго по заразата, антителата остануваат во организмот. ...
| | веќе видена | слични

Без оглед на почетниот пад на нивото на антитела непосредно по инфекцијата, резултатите покажале дека кај поголемиот дел од луѓето антителата се детектирани и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Портпаролката на Белата куќа Џен Псаки и музичките ѕвезди Џон Бон Џови и Брајан Адамс се последните во низата познати личности кои се заразени со коронавирус ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Луѓето со одредени гени и карактеристики на крвната слика речиси не се заразуваат со коронавирус, открија руски научници во посебна студија. Водач на студијата ...
| | веќе видена | слични

Основачите на германски „Бионтек“ кои ја направија првата mRNK вакцина против Ковид-19, оценија дека со текот на годините коронавирусот ќе добие статус кој ...
| | веќе видена | слични

Озлем Туречи и Угур Шахин, основачите на германски „Бионтек“ кои во соработка со американската фирма „Фајзер“ на пазарот ја изнесе вакцината против ...
| | веќе видена | слични

Водач на студијата е директорот на Истражувачкиот институт за епидемиологија и микробиологија Пастер во Русија, Арег Тотолијан, кој е и член на Руската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев вечер на заедничка средба ќе ги информира партиите од владината коалиција за договорот за влегување на Алтернатива во Владата. Средбата со ...
сите 612 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 323 | | | веќе видена

За да не запрат тенедерите и богатењето на кланот на власт, Зоран Заев ја стави и својата партија во заложништво. Спремен е да прифати се што ќе му се стави на ...
сите 323 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 376 | | | веќе видена

Фијаско на правната држава - вака дел од правниците и ескпертите по кривично право го толкуваат политичкиот договор меѓу Зоран Заев и Африм Гаши со кој дека ќе ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Франција нарача 50.000 кутии од лек против Ковид, што сеуште не е произведен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: