Кондовски ја има поддршката од НСДП и битолскиот огранок на ДУИ


На овие локални избори, ВМРО-ДПМНЕ во Битола доби околу 7.000 гласови повеќе во споредба со изборите пред четири години. Новиот градоначалник Тони Коњановски ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, Тони Коњановски прогласи победа во Битола. „Битола победи. Како во првиот, така и во вториот изборен круг граѓаните на ...
| | веќе видена | слични

Со зурли, тапани и комитски песни членовите и симпатизерите на ВМРО-ДПМНЕ во Битола ја слават победата на нивниот кандидат Тони Коњановски за градоначалник. ...
| | веќе видена | слични

Во Битола победи Тони Коњановски од ВМРО-ДПМНЕ, кој се обрати пред битолчани со зборовите дека Битола покажа дека одбра проекти и напредок. „Ги повикувам сите ...
| | веќе видена | слични

Им благодарам на битолчани што ми го дадоа својот глас за победа во најубавиот град во Македонија. Битола одбра проекти и одбра развој и покрај одреден ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Предметниот автобус на „Беса-транс“ кој се движел од Турција во Бугарија удрил во банкината при што возачот изгубил контрола над возилото по што дошло до ...
сите 504 | | | веќе видена

Ќе се менуваат предлог мерките на Комисијата за заразни болести. Владата очигледно ја спушта топката - ги врати назад и бара од Комисијата анализи и предлози ...
сите 424 | | | веќе видена

Членот на Извршниот и на Централниот одбор на СДСМ Петре Шилегов пред почетокот на седницата на ЦО на партијата изјави дека нема да се расправа за оставката на ...
сите 394 | | | веќе видена

Ги видовте фактурите што ги плати МЕПСО, фактурата што ја плаќа ЕЛЕМ, секој ден гледаме бидејќи секој ден има тендери. Таа фактура ќе продолжи и во иднина да ...
сите 190 | | | веќе видена

Алтернатива како сериозна политичка партија која отсекогаш знаела да се издигне над сопствените интереси вечерва разговараше за можноста и помошта за ...
сите 202 | | | веќе видена

Првите двајца ќе бидат пуштени утре, на 27 ноември, други двајца на 28 ноември, уште двајца на 30 ноември и едно лице на 1 декември. Српскиот државјанин ќе ...
сите 263 | | | веќе видена

Советничката група на СДСМ на коалицијата и ДУИ во Град Скопје вчера поднесе иницијатива за свикување на вонредна седница на Советот на која треба да се усвои ...
сите 108 | | | веќе видена

До 250.000 лева (125.000 евра) отштета ќе треба да исплати Бугарија за починатите во автобуската несреќа на автопатот „Струма“, доколку се докаже дека условите ...
сите 246 | | | веќе видена

Македонските фудбалери ќе играат против европскиот шампион Италија, во баражот за Светското првенство кое следната година ќе се игра во Катар. Денес се одржа ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кондовски ја има поддршката од НСДП и битолскиот огранок на ДУИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: