СДСМ: Кондовски ја има поддршката од НСДП и битолскиот огранок на ДУИ


“ Сакам да ја искажам нашата поддршка за заедничкиот кандидат Христо, бидејќи ги има сите предиспозиции да го води градот.  На овие избори ние бираме локална ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По победата на Тони Коњановски на локалните избори падна и првата оставка во Битола. Денеска оставка поднесе директорот на ЈКП „Водовод“ Горан Козаров. Козаров ...
| | веќе видена | слични

На овие локални избори, ВМРО-ДПМНЕ во Битола доби околу 7.000 гласови повеќе во споредба со изборите пред четири години. Новиот градоначалник Тони Коњановски ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, Тони Коњановски прогласи победа во Битола. „Битола победи. Како во првиот, така и во вториот изборен круг граѓаните на ...
| | веќе видена | слични

Со зурли, тапани и комитски песни членовите и симпатизерите на ВМРО-ДПМНЕ во Битола ја слават победата на нивниот кандидат Тони Коњановски за градоначалник. ...
| | веќе видена | слични

Во Битола победи Тони Коњановски од ВМРО-ДПМНЕ, кој се обрати пред битолчани со зборовите дека Битола покажа дека одбра проекти и напредок. „Ги повикувам сите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кого владата на СДСМ упорно штити во автобуската несреќа? Прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.Дали бизнисот со хероин кој го крие власта е причина за несреќата и 45 ...
сите 582 | | | веќе видена

Не е точно дека, ако (Зоран) Заев не остане на премиерската функција, ќе се загрозат евроинтегративните процеси и државата ќе влезе во нови проблеми, му ...
сите 401 | | | веќе видена

Тулио де Оливеира, бразилскиот виролог чиј тим го откри заразниот омикрон-сој на коронавирусот, смета дека медиумската паника што се прошири деновиве работи на ...
сите 401 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 134 | | | веќе видена

На денешната посета во Свети Николе, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со привлекувањето на странски инвестиции, истакна дека самиот ...
сите 214 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Кондовски ја има поддршката од НСДП и битолскиот огранок на ДУИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: