„Левица“: Куштрим Рамадани и Васко Ковачески мора да понесат одговорност за енергетската криза


Од „Левица“ бараат одговорност од директорите на МЕПСО и ЕСМ, Куштрим Рамадани и Васко Ковачески, за како што велат, лошата кадровска политика во енегетските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Уредбата за прогласување на кризна состојба при недостиг на електрична енергија што ја донесе Владата на 30 октомври годинава и која веќе е објавена во Службен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Подготовка за евентуално прогласување на кризна состојба поради отежнато снабдување со електрична енергија или само усогласување со Законот за енергетика? ...
| | веќе видена | слични

Владата донесе Уредба за прогласување кризна состојба во снабдувањето со електрична енергија. Уредбата е официјално објавена и ја пренесуваме во целост (извор: ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Еден ден пред изборите, во саботата, Владата донела Уредба за прогласување кризна состојба поради состојбите во енергетиката. Оваа уредба е објавена во Службен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата во саботата донела Уредба за критериуми и услови за прогласување кризна енергетска состојба, со што се создадени предуслови да може да се прогласи ...
| | веќе видена | слични

Уредба за критериумите и условите за прогласување на кризна состојба во случаи на временски и природни непогоди, хаварии и нарушувања на пазари на електрична ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 114 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 360 | | | веќе видена

Здравстените власти ретерираат од предлог мерките на Комисијата за заштита од заразни болести да се бара негативен ПЦР тест од вработените кои не се ...
сите 380 | | | веќе видена

Во Ургентниот центар во Скопје со болнички транспорт пристигна 24-годишна девојка, која е една од преживеаните во големата сообраќајна несреќа која се случи во ...
сите 544 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Тие се во стабилна здравствена состојба и се хоспитализирани на Клиниката за пластична и реконструктивна хирургија.Министерот за здравство Венко Филипче ...
сите 613 | | | веќе видена

Ги пронашле вчера во авион на аеродромот Шипхол во Амстердам.Да потсетиме, минатата недела во Амстердам од Јужна Африка пристигнаа патници со два авиони, а ...
сите 504 | | | веќе видена

Предавањето на телата на нашите сограѓани кои ги загубија животите во трагичната автобуска несреќа во Бугарија ќе биде направено преку организиран државен ...
сите 273 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Левица“: Куштрим Рамадани и Васко Ковачески мора да понесат одговорност за енергетската криза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: