Руски хакери постојано го напаѓаат Мајкрософт: „Не им е цел саботажата, знаеме што сакаат“

Мајкрософт откри дека голем број американски компании и компјутери биле изложени на руски сајбер напади, пишува Ел Паис. Потпретседателот на Мајкрософт, Том ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Руска хакерска група, наводно, добила пристап до лични податоци на филмски ѕвезди, светски лидери и милијардери со хакирање на ексклузивната лондонска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кога станува збор за заштита на податоците, слабите лозинки се покажале како голем проблем. Откако минатата зима се случила најголемата кражба на кориснички ...
| | веќе видена | слични

Останато

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 390 | | | веќе видена

Владата попладнево на трета седница донесе одлука за утврдување на бројот на наставните денови во учебната 2021/2022 година во основните училишта во услови на ...
сите 295 | | | веќе видена

Денес Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ имаше средба со премиерот на Република Бугарија, Кирил Петков. На ...
сите 349 | | | веќе видена

Полицијата синоќа привела 31-годишен скопјанец поради неколку кражби во Чаир. Приведениот М.Ф.(31) се сомничи дека извршил една тешка кражба од сендвичарница, ...
сите 234 | | | веќе видена

„Ова за старо – новата Влада е смислување на ресори, на министерски места како да се задоволат поголем број од фракциите кои што очигледно постојат во СДСМ и ...
сите 36 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски во емисијата 24 анализа новата влада ја оцени како влада на која треба да и се даде шанса. Зависи каква ќе биде кохезијата во ...
сите 213 | | | веќе видена

Лицемерието на Левица, како и секогаш е пуштено на најјако, кога се работи за вас и за вашиот гуру Христијан Мицкоски за да дојдете на власт некои работи не ви ...
сите 527 | | | веќе видена

Дипломатската турнеја на Блинкен е планирана поради загриженоста на Украина и нејзините западни сојузници за распоредувањето на десетици илјади руски војници ...
сите 311 | | | веќе видена

Омикрон варијантата на коронавирусот веројатно е чекор во добра насока зашто големи се шансите ова да е крај на пандемијата, вели српскиот вирусолог д-р ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Руски хакери постојано го напаѓаат Мајкрософт: „Не им е цел саботажата, знаеме што сакаат“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: