Владата објави 5 годишен економски план за забрзан економски развој


Повеќе инвестиции во јавниот и приватен сектор, поголем економки раст, намален дефицит и јавен долг. Владата го објави амбициозниот 5 годишен план за забрзан ...
| | веќе видена | слични

Нови, амбициозни проекции за „економски пресврт“ во следните 4 години – Владата објави нов План за забрзан економски раст. Високи стапки на раст на БДП, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На светот му е потребен рестарт, време е за брза акција. Ако досега бевме качени на воз кој застанува не секоја станица, сега треба да се качиме на брз воз. ...
| | веќе видена | слични

Фондацијата за претприемачки сервис за млади и Фондацијата за менаџмент и индустриско истражување, организираат хибридната конференција „Дигитализација и ...
| | веќе видена | слични
11 копии
2 копии

Додека целиот свет е погоден од кризата предизвикана од пандемијата на коронавирусот, Северна Македонија продолжува со одличните економски резултати. Заклучно ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Директорот на Дирекцијата за технолошко-индустриските развојни зони, Јован Деспотовски, оствари средба со Сирил Бoмгартнер, новиот амбасадор на Француската ...
| | веќе видена | слични

 Ова ја покажува добро поставената фискална политика и доброто управување со јавните финансии и во време на пандемија.  Јавниот долг забележа намалување од 3,8 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владимир Пивоваров, националниот координатор за гранично управување во емисијата „25 минути“ на ТВ24 изјави дека и граѓаните, требало да ја проверат лиценцата ...
сите 582 | | | веќе видена

Не е точно дека, ако (Зоран) Заев не остане на премиерската функција, ќе се загрозат евроинтегративните процеси и државата ќе влезе во нови проблеми, му ...
сите 400 | | | веќе видена

Тулио де Оливеира, бразилскиот виролог чиј тим го откри заразниот омикрон-сој на коронавирусот, смета дека медиумската паника што се прошири деновиве работи на ...
сите 401 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 134 | | | веќе видена

На денешната посета во Свети Николе, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со привлекувањето на странски инвестиции, истакна дека самиот ...
сите 214 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата објави 5 годишен економски план за забрзан економски развој

Од:
До кого (е-маил):
Порака: