ЕУ без договор како да се спречи ценовен шок поради енергетската криза

Нема договор меѓу европските земји за заеднички одговор за енергетската криза. На денешниот состанок на министрите за енергетика во Луксембург се доближени ...
| | веќе видена | слични

На карактеристично отворен начин, рускиот претседател Владимир Путин кога беше запрашан во минатиот месец дали Русија повторно ги користи своите енергетски ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Американскиот банкарски гигант „Bank of America“ предвидува дека цената на нафтата „брент“ ќе достигне 120 долари за барел, пишува „Блумберг“, повикувајќи се ...
| | веќе видена | слични

Кризата со гас ја погоди планетата, а сè како да започна со желбата на повеќе земји да воведат мерки за спас на климата: ЕУ се откажува од јагленот и го ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Американскиот претседател Џо Бајден во Рим разговараше со германската канцелка во заминување Ангела Меркел за обидите на Русија да манипулира со испораките на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бајден, кој е во Рим на самитот на Г-20, ја истакна важноста да се спречи Русија да „манипулира со протокот на природен гас со штетни политички цели”, се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Алтернатива утревечер во 18 часот има закажано седница на Централното претседателство, што беше одложена поради тридневната жалост и автбуската несреќа во ...
сите 358 | | | веќе видена

Пациентите коишто биле згрижени на одделението за Интензивна веќе се префрлени на Клиниката за пластична хирургија во „Пирогов“. Најголемиот дел од нив се со ...
сите 857 | | | веќе видена

Шпекулациите за туби со бензин кои кружат во јавноста само штетат и не ѝ помагаат на истрагата, истакна министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, во ...
сите 491 | | | веќе видена

Советот на општината општината Чаир одлучи да ги пренамени средствата за украсување за Нова година за помош за семејствата на загинатите во несреќата која се ...
сите 129 | | | веќе видена

Град Скопје ќе додели два милиона денари за семејствата на загинатите од Скопје во автобуската несреќа пред два дена во Бугарија. На предлог на ...
сите 540 | | | веќе видена

Демонстрациите против владините антиковид мерки прераснаа во насилство во петокот вечерта, а во еден момент полицијата пукаше врз толпата која запали оган и ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУ без договор како да се спречи ценовен шок поради енергетската криза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: