Мицкоски: Ќе се вратиме 40-50 години наназад кога домаќинствата се соочуваа со недостаток на електрична енергија


Според првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од сега е јасно дека оваа зима ќе имаме рестрикции на струја. Објаснува дека енергетската криза ќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Уредбата за прогласување на кризна состојба при недостиг на електрична енергија што ја донесе Владата на 30 октомври годинава и која веќе е објавена во Службен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во вчерашното издание на Службен весник на 12 страници објавена е Уредба за критериумите и условите за прогласување на кризна состојба во случаи на временски и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Подготовка за евентуално прогласување на кризна состојба поради отежнато снабдување со електрична енергија или само усогласување со Законот за енергетика? ...
| | веќе видена | слични

Владата донесе Уредба за прогласување кризна состојба во снабдувањето со електрична енергија. Уредбата е официјално објавена и ја пренесуваме во целост (извор: ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Еден ден пред изборите, во саботата, Владата донела Уредба за прогласување кризна состојба поради состојбите во енергетиката. Оваа уредба е објавена во Службен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата во саботата донела Уредба за критериуми и услови за прогласување кризна енергетска состојба, со што се создадени предуслови да може да се прогласи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владимир Пивоваров, националниот координатор за гранично управување во емисијата „25 минути“ на ТВ24 изјави дека и граѓаните, требало да ја проверат лиценцата ...
сите 582 | | | веќе видена

Не е точно дека, ако (Зоран) Заев не остане на премиерската функција, ќе се загрозат евроинтегративните процеси и државата ќе влезе во нови проблеми, му ...
сите 400 | | | веќе видена

Тулио де Оливеира, бразилскиот виролог чиј тим го откри заразниот омикрон-сој на коронавирусот, смета дека медиумската паника што се прошири деновиве работи на ...
сите 402 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 134 | | | веќе видена

На денешната посета во Свети Николе, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со привлекувањето на странски инвестиции, истакна дека самиот ...
сите 214 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Ќе се вратиме 40-50 години наназад кога домаќинствата се соочуваа со недостаток на електрична енергија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: