Сарамандов: На Гевгелија ќе и го вратиме приматот на најперспективен град, гарантирам многу работа, посветеност и отчетност при реализирање на проектите


Кандидатот за градоначалник на Гевгелија од ВМРО-ДПМНЕ, Андон Сарамандов, им се заблагодари на граѓаните за огромната поддршка којашто прудонесе за убедливата ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на македонското друштво “Илинден”-Тирана Никола Ѓурѓај, упати честитка до претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски за “изборниот успех ...
| | веќе видена | слични

– Дозволете ми во мое лично име и во име на македонското друштво „Илинден"-Тирана и во името на Македонците во Албанија, да Ви ја честитаме големата победа на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на македонското друштво „Илинден“- Тирана Никола Ѓурѓај упати честитка до претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за, како што вели, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Досегашниот градоначалник на Охрид Константин Георгиески денеска на противкандидатот Кирил Пецаков му го честиташе остварениот резултат во вториот круг од ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 1. ноември 2021 (ИНПРЕС) – Чест ми е што во изминатите две и пол години му служев на Охрид и на охриѓани. Задоволен сум и горд на сите проекти кои ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Кого владата на СДСМ упорно штити во автобуската несреќа? Прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.Дали бизнисот со хероин кој го крие власта е причина за несреќата и 45 ...
сите 582 | | | веќе видена

Не е точно дека, ако (Зоран) Заев не остане на премиерската функција, ќе се загрозат евроинтегративните процеси и државата ќе влезе во нови проблеми, му ...
сите 401 | | | веќе видена

Тулио де Оливеира, бразилскиот виролог чиј тим го откри заразниот омикрон-сој на коронавирусот, смета дека медиумската паника што се прошири деновиве работи на ...
сите 401 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 134 | | | веќе видена

На денешната посета во Свети Николе, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со привлекувањето на странски инвестиции, истакна дека самиот ...
сите 214 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сарамандов: На Гевгелија ќе и го вратиме приматот на најперспективен град, гарантирам многу работа, посветеност и отчетност при реализирање на проектите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: